X


Rekabeti Artıran Adım: Revolut, Kendi Token’ını Piyasaya Sürüyor

Revolut, Binance Coin benzeri bir kripto para üzerinde çalışıyor.
15:01
28 Eylül 2021

Medyaya yansıyan bilgilere göre 33 milyar dolarlık fintech şirketi Revolut, kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Anonim kişiler tarafından bildirilene göre Revolut’un bir stablecoin oluşturmak yerine Binance’in BNB‘si gibi bir kripto para üzerinde çalıştığı aktarıldı.

Revolut Kullanıcıları Bir Token Kazanıyor

Coindesk’in kaynağına göre, bir Revolut token lansmanını zamanlaması açısından İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi onayına işaret etti. Bununla birlikte bir diğer kaynak Revolut token lansman planlarının şu an için Avrupa ve ABD dışındaki diğer lokasyonlara odaklandığını belirtti. Bununla birlikte Revolut ortaya çıkan iddiaları yanıtsız bıraktı. Kripto para sektörüne dahil olan diğer büyük fintech oyuncularına kıyasla bir token piyasaya sürmek Revolut’u rakiplerinden ayıracaktır.

Londra merkezli Revolut, geçtiğimiz günlerde Dallas, Teksas’ta bir WeWork üyeliğini Bitcoin ile ödeyeceğini duyurmuştu. Hali hazırda bir Avrupa Birliği bankacılık lisansına sahip olan firma, Robinhood gibi firmalarla bireysel sermaye piyasası alanında rekabet edebilmek adına bir ABD broker-dealer lisansı aldığını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1.8 milyar doları aşmış durumdayken lider 41.000 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor.

Revolut Rekabetin Boyutunu Değiştiriyor

Robinhood ve PayPal gibi rakiplerine benzer bir şekilde Revolut, fintech ve bankacılık uygulamasına çeşitli kripto para birimlerini satın alma ve depolama yöntemlerini ekledi. Ancak Revolut, henüz kripto borsalarında alım satım sağlanan bir tür işlevsellik olmadan yoluna devam ediyor.

Revolut’un şu anda dünya çapında 16 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Ayrıca Revolut platformunda ayda 150 milyondan fazla işlem yapılıyor. Firma, kripto para birimlerinin destekçisi olurken kullanıcılara 50’den fazla token hizmeti sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar