X


Reddit Verileri Bitcoin’deki Boğa Sezonunun Habercisi Mi?

Reddit'in piyasaya iyi bir haberi var.
10:00
30 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Reddit’te oldukça popüler Bitcoin sub-reddit’inin bir moderatörü, Aralık 2017’den beri her ay düşen trafiğin bu yıl ilk kez bu ay arttığını bildirdi.

Hiç şüphe yok ki Reddit dünyanın en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri. Alexa’ya göre Reddit dünyada 14., ABD’de 5. sırada. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan Bitcoin dahil istediği konuyu Reddit’te tartışabiliyor.

r/Bitcoin subreddit’i Bitcoin’le ilgili konuların tartışıldığı en aktif forum. Sub-forum 1 milyona yaklaşan abonesiyle Reddit’te 119. sırada.

2010’da kurulan ve o zamandan beri büyüyen Reddit’le Bitcoin’in ilginç bir bağı bulunuyor: BTC daha popüler oldukça Reddit’teki abone sayısı artıyor.

Örneğin Kasım 2017’de r/Bitcoin 400 bin aboneye ulaştı. Bu yıl bu rakam 914 bine yükseldi. Ancak Aralık 2017’deki rekorlardan sonra sub-reddit’in trafiği her ay düşüş gösterdi. “BashCo” isimli moderatör r/Bitcoin’deki trafiğin sonunda düşüş trendini kırdığını açıkladı ve “boğa piyasası mı şekilleniyor?” yorumunu yaptı.

Bitcoin hash rate’inin rekor kırdığı şu günlerde Bitcoin piyasadaki bütün kötü haberlere direniyor. Hükümet yasakları ve ETF redleri gibi haberler Bitcoin’in 7.000 doların üzerine çıkmasına engel olamadı.

Öte yandan Reddit kurucularından Alex Ohanion bu yılki durgunluğa rağmen boğa piyasasının gelmesini bekliyor:

Değer saklama aracı olarak Bitcoin’de gerçek anlamda kendine çeken bir şeyler var, tıpkı Türkiye gibi ciddi bir ekonomik kriz yaşayan ülkelerde gördüğümüz gibi. Ama şimdi hala daha çok erken bir aşamadayız.

BTC’nin fiyatını tahmin etmek mümkün olmasa da yeni kullanıcıların Bitcoin subreddit’ine akin etmesi Bitcoin için son derece olumlu bir gelişme. Bu gidişle r/Bitcoin birkaç ay içinde 1 milyon aboneye ulaşacak.

Kaynak: bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar