X


Sabit Coin Terra’yı Dünyanın En Büyük Borsaları Destekliyor, Tether’ın Tahtı Sallantıda Mı?

Öyle görünüyor ki Tether'a dişli bir rakip geliyor.
09:00
30 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Oldukça kalabalıklaşan kripto para ekosistemine yeni bir kripto para katılıyor: İtibari parayla sabitlenmiş, yani sabit coin Terra. Binance, Okex, Huobi ve Upbit borsaları Terra yatırımcıları arasında yer alıyor.

Terra; Binance Labs, Okex, Huobi Capital ve Dunamu & Partners’ın (Upbit’e bağlı yatırım firması) katıldığı tohum fonlamada 32 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Dört büyük borsa dışında Polychain Capital, FBG Capital, Hashed, 1kx, Kenetic Capital, Arrington XRP Capital ve Translink Capital fonlamaya katıldı. Fonlamada toplanan para, ödeme yöntemi olarak kullanılacak bir stablecoin’in geliştirilmesinde kullanılacak.

Tether’ın güvenilirliğine dair duyulan korkular Stronghold USD ve Stasis EUR gibi sabit coin’lerin geliştirilmesine yol açtı.

Terra, e-ticaret entegrasyonuna odaklanarak piyasada kendine yer edinmeye çalışacak. Terra kurucusu Daniel Shin aynı zamanda Güney Koreli e-ticaret platformu TMON’un kurucusu. Öte yandan toplamda 25 milyar dolar yıllık işlem hacmine ve 40 milyon müşteriye sahip 15 şirket Terra Alliance’a katıldı.

Terra’nın Luna’yla destekleneceği konuşuluyor. Luna ağda toplanan işlem ücretlerinden değer kazanan bir varlık birimi.

Bir başka sabit coin’e ihtiyaç var mı?

Daniel Shin:

Tecrübeyle sabit; daha hızlı, güvenli ve günümüzdeki işlemlere göre daha ucuz işlemlerin birçok e-ticaret platformu için oyunun kurallarını değiştirebileceğini biliyorum. Harika partnerlerle birlikte çalışacak olmaktan ötürü heyecanlıyız ve bu yılın 4. çeyreğinde Terra’nın ödeme sisteminin beta test sürecine geçmeyi düşünüyoruz. Terra’yı yalnızca e-ticaret için güvenilir bir değişim aracı olarak düşünmüyoruz. Aynı zamanda krediler ve sigorta gibi çeşitli finansal ürünlerde Terra’nın kullanılacağını öngörüyoruz.

Binance Labs’ten Ella Zhang:

Birçok stablecoin çıksa da, var olan, çalışan ve güçlü bir pazara açılma stratejisine ve kullanıma sahip sabit fiyatlı bir protokol tasarladıkları için Terra’nın yolculuğu özellikle anlamlı. Kurucuların liderlik özelliği ve özverisi bizi oldukça etkiledi.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar