X


Popüler Token Platformu EOS’a Açılacak

Merkezsiz borsa platformu Bancor EOS Blockchain'inde de çalışabilmesi adına geliştirilmeye başladı.
07:00
22 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum tabanlı en popüler uygulamalardan biri ve merkezsiz kripto para borsası Bancor sistemini EOS Blockchain’ine de taşımayı planlıyor.

Bancor’un EOS Blockchain’ine katılması sisteminin daha hızlı olmasını sağlayacak. İşlem ücretlerinin bulunmadığı platform kullanıcılarına EOS tabanlı token’larını da alıp satma fırsatı sunacak. Ayrıca EOS tabanlı ve Ethereum tabanlı token’lar da aralarında birbirleriyle işlem görecek. BancorX adı verilen borsanın geliştiricileri Blockchain’ler arası ağını geliştirmek adına ilk olarak EOS token’ı desteğini sağlayacak.

Merkezsiz bir borsa olarak Bancor akıllı sözleşmeleri kullanarak kullanıcıların borsa kontrolü altındaki cüzdanları kullanmadan token değişimlerini yapmalarını sağlıyor. Ancak diğer birçok merkezsiz borsanın aksine Bancor kendi içinde oluşturduğu likidite sayesinde otomatik fiyatlandırma yapıyor. Böylece satıcı ve alıcıların eşleşmesine gerek kalmadan token değişimleri gerçekleşiyor.

Bancor şu anda LiquidEOS adında bir EOS blok oluşturucusuna sahip ve Bancor protokolü EOS ağında piyasanın RAM’ini yönetmek için kullanılıyor. Ek olarak Bancor’un açıklamasında EOS’a ne zaman açılacağı tam olarak belirtilmedi.

EOS Ethereum’dan daha hızlı ve ölçeklendirilebilir olsa da halen ciddi sorunları bulunuyor. EOS Blockchain’inde blok oluşturucuları isterlerse işlemleri geri alabiliyor ya da dondurabiliyor. Ancak Bancor kurucularundan Eyal Hertzog EOS’un bu özelliğinin gerekli olduğunu düşünüyor. Hertzog’a göre potansiyel hack’lenmelerin önüne dondurma ya da geri alma yöntemiyle geçilebilir. Daha önce Bancor ağından bir güvenlik açığı sonucunda 12 milyon dolar çalınmıştı fakat kullanıcılar bu saldırıdan etkilenmemişti.

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER