X

Popüler Metaverse Token Axie Infinity Fiyat İncelemesi: Grafik ve Kritik Seviyeler

Axie Infinity teknik analizi.
15:46
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Axie Infinity fiyatı, 3 günlük talep bölgesinden sıçrayarak 69 dolara varan yükselişler kaydetti. Yatırımcılar, AXS’nin bu bölgeden zıplamasını ve haftalık direnç bariyeri olan 94 doları yeniden test etmesini bekliyor. Uzmanlar bu senaryoyu tartıştı.

AXS Fiyatında Önemli Destek ve Dirençler

Popüler metaverse token’ı Axie Infinity, çok önemli bir destek seviyesinin altına düşerek dik bir düzeltmeye maruz kaldı. Bu düşüş AXS’nin bir diğer kritik bölgeden sekerek yükselişi başlatmasıyla sona ermiş görünüyor. Axie Infinity fiyatı bir boğa rallisine hazırlanıyor olabilir.

AXS fiyatı haftalık destek seviyesi olan 94 doların üzerinde çıktıktan sonra %33 oranında düştü. Bu aşağı yönlü hareket, söz konusu bölgeyi direnç bariyerine çevirdi. Bununla birlikte 58 dolarda 69 dolara uzanan 3 günlük bir talep bölgesi, gelen satış baskısını süpürdü.

Sonuç olarak ise AXS %15’lik bir yükseliş kaydetti. Kısa vadeli yatırımcılar, mevcut pozisyonda uzun vadeli bir plana yönelebilir veya bölgenin yeniden test edilmesini bekleyebilir. 85 dolardaki 200 günlük MA, yoldaki tek engela olarak gözüküyor. Buranın temizlenmesi, AXS fiyatını haftalık direnç bariyeri olan 94 dolara taşıyabilir. Bu senaryo, %28’lik bir yükselişi oluşturacak ve yatırımcıların kâr elde etmesini sağlayacak.

Düşüş Senaryosu

Yükseliş görünümü sağlam gözükse de Bitcoin’in herhangi bir düşüş hareketi, AXS’de işleri değiştirebilir. AXS, 3 günlük talep bölgesinin alt sınırı olan 58 doların altında bir günlük kapanış yaparsa yükseliş tezi geçersiz kılınabilir. Bu gelişme AXS fiyatının %5 daha düşerek 56 dolarlık taban desteğine yönelmesine yol açabilir.

Metaverse alanındaki popülarite ile birlikte göz önüne çıkan AXS, sektördeki en önemli projelerden biri olarak nitelendiriliyor. Metaverse coin’leri kategorisinde piyasa değerine göre en büyükleri olan Axie Infinity, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 76 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar