X

Popüler Kripto Paranın Başı Dertte: Analist Projenin Ölümünü İlan Etti

Popüler DeFi projesi için son yakın mı?
17:22
14 Ekim 2020

Sadece DeFi sektörünün değil aynı zamanda bütün kripto para sektörünün en popüler projelerinden birisi olan Yearn Finance’in başı şu sıralar baya dertte gibi gözüküyor. 45.000 dolara kadar çıkarak kripto para tarihinde birim fiyat rekoru kıran ve inanılmaz bir FOMO başlatan YFI, bunun devamında çok ama çok sert bir düşüş yaşadı.

Bir kripto para analisti ise şimdi YFI fiyatının 12.000 dolara inmesinden sonra çok sert bir açıklamada bulundu ve projenin “artık öldüğünü” vurguladı. Analiste göre YFI destek noktasının yani 14.116 doların altına kadar inerse, bu tam olarak projenin öldüğü anlamına gelecek.

Yearn Finance Sona Yaklaşıyor

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 14.640 dolara kadar çıkan ve 12.000 dolara indikten sonra yükseliş ivmesi yakalayan YFI için tehlike hala geçmiş sayılmaz. Kurucusu Andre Cronje ile ilgili olaylar ve Eminence projesinin yaşadıkları birçok yatırımcının güvenini sarsmıştı.

DeFi tabanlı Eminence projesinin 15 milyon dolarlık zarara yol açması ve hackerın ilginç bir şekilde proje kodlarını kendi yazmış gibi içeri sızabilmesi birçok yatırımcının Cronje’yi suçlamasına ve ondan şüphe etmesine yol açtı. Şimdi de YFI’nin yaşadığı bu düşüş, söz konusu güven azalmasının doğal bir sonucu olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar