Popüler Analistten İpuçları: Bu 4 Altcoin Staking İle Çok Kazandırabilir!

Piyasanın popüler isimlerinden olan BitBoy Crypto, staking yapılabilecek en iyi dört kripto paramini takipçileri ile paylaştı.
16:47
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Staking son zamanlarda kripto para ekosisteminde oldukça popüler. Ancak staking yapılacak projenin doğru seçilmesi büyük önem taşıyor. Çünkü staking ile pasif gelir elde etmek için elinizdeki kripto para birimini kilitlemeniz gerekecek ve kazanacağınız miktarın buna değmesi gerekiyor. Bu sebeple piyasanın popüler isimlerinden olan BitBoy Crypto, staking yapılabilecek en iyi dört kripto paramini takipçileri ile paylaştı.

Cardano (ADA)

Staking ile pasif gelir elde edebileceğiniz projelerde analist ilk sırayı Cardano’ya veriyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada ADA’nın piyasa değeri yaklaşık olarak 47 milyar dolar ve bu rakamın yaklaşık olarak 31 milyar doları staking’de bulunuyor. Yani dolaşımdaki ADA’nın %70’inden fazlası staking için kullanılıyor. Bu sebeple pek çok analist ADA’da fiyat artışları bekliyor.

Öte yandan ADA staking’i için Binance, Kucoin, Atomic Wallet, Exodus gibi pek çok platformu kullanabilirsiniz. Çoğu platform ADA staking’de yüzde 3 ile yüzde 5 getiri sunuyor.

Cartesi (CTSI)

Analiste göre staking için en iyi kripto para birimlerinden ikincisi Cartesi (CTSI). Cartesi, blok zincirindeki ilk işletim sistemi ve Katman-2 çözümü olarak tanımlanıyor. Analistler Cartesi’de özellikle uzun vadede ciddi yükseliş beklediklerini ifade ediyor.

Öte yandan CTSI staking borsalarda yaygın olmasa da Cartesi için büyük getiriler sunan birkaç stake havuzu mevcut. Şu anda 295 aktif node var ve her havuz blok başına 2.900 CTSI kazanıyor. Yapılan açıklamalara göre CTSI staking’de öngörülen yıllık getiri %46,7.

Avalanche (AVAX)

Staking konusunda bir diğer popüler altcoin ise Avalanche. Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel blok zinciri ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir blok zinciri. Platform, ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar hızlı bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

Avalanche, blok zincirindeki en hızlı akıllı sözleşme platformu olarak biliniyor ve AVAX ile stake yapmanın mantıklı olduğu ifade ediliyor. Çünkü Avalanche diğer herhangi bir proof-of-stake protokolüne kıyasla etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahip.

Şu anda dolaşımdaki tüm AVAX’ın %59’u staking’de bulunuyor. Bu oranın yüksek olmasının büyük bir nedeninin, AVAX’ın stake edilebileceği çok fazla yer olması olduğu düşünülüyor. AVAX ile staking yapmak için Binance, OKEx, Nexo ve Avalanche cüzdanı gibi pek çok platform kullanılabiliyor.

AVAX yazının yayına hazırlandığı sırada 115 dolar bandında işlem görüyor ve en büyük 10. kripto para konumunda yer alıyor.

Gala (GALA)

Gala Games, oyunculara kontrolü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Platform, Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden sokmayı planlıyor.

GALA’da staking ile ilgili dikkat çeken bir nokta, sınırsı stake süresinin olması. Bitrue platformunda sınırsız süre ile GALA staking’i yapılabiliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar