X

Popüler Analistten Ethereum Rakibi 2 Altcoin için Ralli Öngörüsü

Anonim kripto para analisti Altcoin Sherpa, kısa vadeli bir ralli için iki altcoin'in devam eden düşüş trendinden çıkıp çıkamayacağı ve ne zaman çıkacağı konusunda tahminlerini paylaştı.
13:55
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Popüler kripto para analisti Altcoin Sherpa, kısa vadeli bir ralli için iki altcoin‘in devam eden düşüş trendinden çıkıp çıkamayacağı ve ne zaman çıkacağı konusunda tahminlerini paylaştı.

NEAR ve ATOM

Anonim kripto para analisti Altcoin Sherpa, 180 binden fazla Twitter takipçisine, bir saatlik ila daha yüksek zaman aralığını [HTF] yansıtan günlük grafikte altcoin’lerin yükseliş için yeterince güç gösteremediğini, ancak belirli projelerin geçici olarak yukarı yönlü potansiyel bir hareket yapabileceğini düşündüğünü söyledi.

Altcoin Sherpa, hem Cosmos‘un (ATOM) hem de Layer 1 ölçeklendirme çözümü NEAR Protocol‘ün (NEAR) kısa vadeli bir ralli konusunda başarılı olabileceğini düşündüğünü şu sözlerle ifade etti:

HTF piyasa yapısı birçok altcoin için hala inanılmaz derecede düşüşü işaret ediyor ancak biraz daha fazla kesme/öğütme + bu altcoin’ler için bazı tür kalıpların hareket ettiğini görürsek, kısa vadeli bir yükseliş göreceğimizi düşünüyorum. Bazı potansiyel çift dipler, fincan kulp gibi modeller bulunuyor.

Analist, ATOM‘un 8,65 dolara yürüyeceği ve bu seviyeyi geçmesi halinde güçlü bir yükseliş yapabileceğini ortaya koyan yukarıdaki grafiği paylaşırken, NEAR için genel bir analiz yaparak fiyatın 4,359 dolara kadar çıkabileceğini gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

Bitcoin’i 30 Bin Dolara Götürebilecek Ralli Beklentisi

Altcoin Sherpa, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) ile ilgili analizini de paylaştı ve en büyük kripto paranın altı aydan uzun zamandır aşağı yönlü hareket etmesine rağmen Mart sonu ve Nisan başındaki yükselişini yansıtan yeni bir ralli öngördüğünü söyleyerek şunları ifade etti:

Her bir konsolidasyon, yüksek zaman dilimli grafiklerinde başarısızılıkla sonuçlandı. Bu sefer de aynı mı olacak? Mart/Nisan 2022’ye benzer başka bir ayı piyasası rallisi olacak; yine de ne zaman/nerede olacağını (veya ne kadar yüksek bir ralli olduğunu) bilmiyorum.

Analist, ardından 10 bin 300 YouTube abonesine, Bitcoin’in bir sonraki yükselişi sırasında 30 bin dolara kadar yükselebileceğini düşündüğünü söyledi:

Gerçekten, fiyatın potansiyel olarak düşündüğünüzden daha fazla artacağı potansiyel olarak bir ayı piyasası rallisi arayışındayız. Bu ralli ile fiyat 30 bin dolara kadar gidebilir. Böyle bir ralli için Bitcoin’in gücü var mı bilmiyorum ama bu benim takip ettiğim bir senaryo.

Altcoin Sherpa, BTC‘nin fiyatının nihayetinde değeri veya talebi yerine yalnızca hisse senedi piyasaları tarafından belirlenebileceğini eklemeden önce, Bitcoin için potansiyel bir düşüş döngüsü olarak 12 bin dolar seviyesini izlediğini belirterek analizini sonlandırdı:

Mart ayının sonlarında gördüğümüz bu son düşüşün yeniden testi (re-test), gördüğümüz son gerçek düşüş testiydi. Geriye kalan her şey konsolidasyon ve çöküş ikileminde gerçekleşti. Şimdi konsolidasyon aşamasındayız. Kesinlikle 12 bin dolara veya herhangi bir yere başka bir düşüş görebiliriz. Ama başka bir ayı piyasası rallisi olacak, nasıl görüneceğini veya ne kadar güçlü olacağını bilmiyorum, ama dediğim gibi, bence bu büyük ölçüde hisse senetlerine bağlı olacak. Maalesef işin doğası bu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar