X


Popüler Analistten Ethereum Değerlendirmesi: ETH’dan Beklentiler Çok Büyük!

Real Vision'ın kurucusu ve CEO'su Raoul Pal, Ethereum ile ilgili açıklamalarda bulundu ve ETH’nin 20.000 dolar olacağını söyledi.
11:00
7 Ağustos 2021

Son günler kripto para ekosistemi için en önemli olaylardan birinin Ethereum London hard fork’u olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Bu hard fork piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum’un fiyatının bir hafta içinde %20’nin üzerinde artış kaydetmesini sağladı.

Ethereum Fiyat Hedefi: 20.000 Dolar

Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, şu anda Ethereum’da oluşan görünümün, 2017 yılında Bitcoin’de oluşan görünüme çok benzediğini dile getirdi. Pal’a göre bu durumda Ethereum’un fiyatı artış grafiklerini sürdürecek ve 20.000 dolara kadar bir yükseliş mümkün görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte sadece tek bir göstergeye bakarak ETH’un çok büyük artış kaydedeceğini iddia etmenin doğru olmadığını ifade eden Pal, ETH ile ilgili diğer göstergeleri de değerlendirdi.

Bu noktada Ethereum’un ağ büyümesini de değerlendirmeye alan Pal, “ETH, BTC’nin yılda yüzde 30 büyümesine kıyasla yılda yüzde 50 ila 60 arasında büyüyor, ölçekte şaşırtıcı bir büyüme.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Ethereum’un Ağ Hash Oranının da bir yıl önce görülen 194,38 TH/s’den 586,15 TH/s’ye yükseldiği ifade edilebilir.

Ethereum’un Avantajı

Pal’a göre Ethereum, blok zinciri alanındaki en anlamlı yenilik olan DeFi ve NFT‘lerin de hayat bulduğu yer. Bu sebeple Pal, uzun vadede ETH’un diğer tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans göstereceğini de sözlerine ekledi.

Bu noktada, staking’e de yükseliş etkeni olarak bakmakta fayda var. Etherscan’a göre, ETH 2.0 ağında, basın zamanında 18 milyar dolardan fazla değere sahip 6,4 milyondan fazla Ethereum stake edildi. Ayrıca DeFi’nin büyümesinin kendisi de yaklaşık 73 milyar dolarlık kilitli değerle yükselişe geçti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar