X


Popüler Altcoin’in Yükselişi Durma Noktasına Mı Geldi?

Dogecoin eski ivmesini kaybetti.
21:16
11 Temmuz 2020

“Meme Coin” olarak da bilinen önde gelen kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) fiyatında görülen %100 artış, tekrar ortadan kayboldu ve yatırımcıların gelirleri bir anda silindi.  Dogecoin 7 Temmuz ve 8 Temmuz tarihleri arasında bir anda %43 yükseliş elde ederek 0,0027 dolardan 0,00253 dolara kadar yükselmişti. Bu Dogecoin tarihinde tek günde elde edilen en büyük yükselişlerden de birisi oldu.

TikTok’un DOGE Üzerindeki Etkisi Bitti

Bunun devamında yükselişini sürdüren Doge, ne yazık ki sonraki günlerde ise eski noktasına geri döndü. TikTok isimli video uygulamasından kaynaklanan FOMO’nun bitmesi, fiyatın 10 Temmuz tarihinde 0,0035 dolar noktasına kadar gerilemesine neden oldu. DOGE’nin sadece birim fiyatı değil aynı zamanda ticari hacmi de ciddi bir düşüş yaşadı.

Bu da yatırımcıların Dogecoin’e olan ilgilerinin kaybolduğunu gösteriyor. Satışın arttığı Çarşamba gününde 24 saatlik Dogecoin ticari hacminin 1,2 milyar dolar olması, satış baskısının ne kadar fazla olduğunu gösteriyor. Cumartesi günü itibariyle ise bu hacim 180 milyon dolara geriledi ve Doge eski haline döndü. Bir kullanıcının “hadi zengin olalım” odaklı videosunun viral olması tahmin edileceği gibi Doge’ye geçici bir yükseliş getirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Söz konusu kullanıcı herkese Dogecoin satın almasını ve 25 dolarlık yatırım ile 10.000 dolarlık gelire ulaşabileceklerini anlatmıştı. Dogecoin bu heyecan bittikten sonra ise başladığı noktaya geri dönerek, sıradaki pump gününü beklemeye başladı. Birkaç ayda bir farklı sebeplerle yükselişe geçen Doge‘nin bu durumu aslında kripto para sektöründe alışıldık bir durum haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar