Popüler Altcoin Alev Aldı! Yüzde 1700’ün Üzerinde Arttı!

Kripto para piyasasındaki en büyük ikinci köpek temalı kripto para son günlerde büyük ilgi görüyor. Bu ilgiyle birlikte altcoin'in yakım oranı son 24 saatte yüzde bin 700'ün üzerinde arttı.
10:05
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki en büyük ikinci köpek temalı kripto para olan Shiba Inu (SHIB), son günlerde büyük ilgi görüyor. Bu ilgiyi lansmanına yaklaşılan Shibarium ve duyurulan ortaklıklar destekliyor. Yazım sırasında son 24 saatte yüzde 3’ün üzerinde yükselen SHIB fiyatıyla birlikte yakım oranı da hızla yükseldi. Bu, Shiba Inu ordusundaki yüksek coşkuyu yansıtıyor olması bakımından önemli.

SHIB Yakımı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Shibburn’un sağladığı verilere göre, SHIB yakım oranı son 24 saatte yüzde bin 700’ün üzerinde arttı. Bu sayıya ulaşmak için Shiba Inu ordusu toplam 85 milyon 10 bin 208 SHIB token’ı yaktı. SHIB yakımındaki artışında gerçekleştirilen dokuz büyük işlem etkili oldu. Köpek temalı kripto paranın arzını azaltmak için sadece bir işlemle 63 milyon 869 bin 939 SHIB token’ının yakımı yapıldı.

Büyük yakım oranının arkasındaki nedenlerden biri Shibarium portalının başlatılması oldu. Shiba Inu’nun çekirdek geliştiricisi Shytoshi Kusama kısa bir süre önce Layer 2 Blockchain’i ve merkeziyetsiz küresel işletmeler, projeler, platformlar ve tabii ki SHIB ordusu sistemi için kayıt formunu paylaşarak tüm dikkatleri  Shiba Inu’nun üzerine çekmişti.

Shiba Inu, Ethereum Balinalarının Dikkatini Çekti

Dev Ethereum balinaları arasında bir Shiba Inu birikimi dalgası tespit edilmiş durumda. Blockchain’lerdeki büyük hareketlilikleri takip eden Whalestats tarafından sağlanan verilere göre, köpek temalı kripto para son 24 saat içinde en büyük 100 Ethereum balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında yer alıyor. Öte yandan e büyük 1000 Ethereum balinasının SHIB’e yatırdığı para toplamı 649.86 milyon doları bulmuş durumda.

Tüm bunlarla birlikte çoğu altcoin’in düştüğü dönemde Shiba Inu fiyatı yüseldi. SHIB fiyatı son 24 saatte kaydettiği yüzde 3’ün üzerinde yükselişle 0,00001272 dolardan el değiştiriyor. Altcoin’in toplam piyasa değeri ise 6.91 milyar dolarda. Ayrıca SHIB’in son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 2,78 yükselişle 208.1 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar