Ponzi oyununa karşı şeffaf madencilik anlaşması

00:05
22 Kasım 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin madencilik şirketleri konsorsiyumu, bulut madencilik işlemlerinde şeffaflık için büyük adım atıyor.

Resmi duyuruya göre, Çin merkezli ASICMiner, Gridseed, Rockminer, XBTec ve ZeusMiner madencilik şirketlerinin de bulunduğu bir grup kuruluş, bulut madencilik tarihinde ilk defa gerçekleşen güçlü bir ittifaka imza atacak.

Yapılan açıklamada şirketler, toplam hash gücü, çıkarılan kripto para ve ödeme gibi bilgileri tamamen şeffaf bir şekilde müşterileriyle paylaşacağı ifade ediliyor. Böyle bir uygulamaya geçilmesindeki başlıca nedenin, artan ponzi şirketlerine karşı önlem almak ve kripto para dünyasını bu tip organizasyonlardan korumak olduğu vurgulanıyor.

Bu anlaşmayla birlikte, şirketlerin bulut madencilik üzerinde bulunan tüm hash gücü ve dağıtılan kripto paralar herkes tarafından anlık olarak takip edilebilecek.

Uygulamanın dürüst ve şeffaf  bulut madencilik sistemlerinin oluşmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Levent Kurt
  Levent Kurt
  8 sene önce

  Merhaba Ömer Bey,

  CEX.IO gerçek mining yapan az sayıda şirketten biri, fakat gelir tablosunu iyi hesaplamak gerekir. Alınacak gücün bakım masrafları vardır ve günlük olarak bu ücret kesilir.

  Saygılarımızla.

  39
 • Ömer
  8 sene önce

  Merhabalar,

  Bulut madencilik alanında yatırım yapmak için önerebileceğiniz web siteleri var mıdır?
  Saygılar,
  Ömer.

  39
 • alpago turan
  8 sene önce

  Peki sizce bu haberden sonra bulut madenciliğine yatırım yapılabilirmi?

  38
  • Levent Kurt
   Levent Kurt
   8 sene önce

   Bulut madencilik bence her zaman bir risk taşır, bu nedenle yatırımcıların çok dikkatli olması gerekir. Yatırım sürecinde şirketin profili dikkatlice incelenmelidir; çünkü şu anda madencilik yapmadan madencilik yaptığını iddia eden çok fazla şirket bulunmakta. Sonuç olarak, -kişisel görüşüm- ciddi bir değerlendirme yapıldıktan sonra her zaman bulut madenciliğe yatırım yapılabilir.

   38