X


Polygon (MATIC) Ağı Büyümeye Devam Ediyor! Popüler Bir Proje Daha Zincire Eklendi!

Ethereum (ETH) ağı bir proje daha kaybetti!
21:54
16 Ağustos 2021

Polygon, blockchain altyapısıyla çok sayıda projenin dikkatini çekiyor. Özellikle işlem maliyetleri ve fonksiyonelliği göz önüne alındığında paralel ağlarının cazibesi artıyor. Terra Virtua bildiğiniz üzere NFT alanında çalışan bir proje ve bugün yapılan duyuruya göre Polygon (MATIC) ağına katılıyor.

Terra Virtua ve Polygon (MATIC)

Daha çevreci yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Polygon popüler NFT uygulaması Terra Virtua ile anlaştı. Hali hazırda Ethereum (ETH) ağında bulunan proje Polygon (MATIC) ağına geçiş yaptı. Şirketin aldığı bu kararın arka planında birçok gerekçe bulunuyor.

Bugün yapılan açıklamanın detayları ise şöyle;

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Daha çevreci bir altyapı olduğu için Polygon (MATIC) sistemlerine geçiyoruz. Böylece tek bir NFT oluşturmak için harcadığımız enerjiyi %99 azaltacağız. Sürdürülebilir NFT ekosistemini desteklemek için buna ihtiyacımız vardı”.

Terra Virtua’nın kurucu ortağı ve CTO’su Jawad

“Misyonumuz NFT’lerle herkesin etkileşim kurabilmesini sağlamak. Onu erişilebilir kılarak bir devrim yapmak istiyoruz. Polygon ağının gücüyle birlikte hedeflerimize daha kolay ulaşabileceğiz”.

Beta Testinin Sonuna Geliniyor

Ethereum ağından taşınan Terra Virtua attığı bu adımla birlikte beta testinin sonlarına yaklaştı. Yakın zamanda küresel fikri mülkiyetlerle lisans ortaklıkları kuracağını açıklayan Terra Virtua geleceğe dönük çok sayıda uzun vadeli hedefe sahiptir.

Kasım ayında özel bir finansman turu yapan ve 2,5 milyon dolar yatırım alan proje hızla büyümeye devam ediyor. NFT alanında ana akım olmak isteyen Terra Virtua yetkilileri bu konuda gerekli eforu sarf ediyor.

Yenilikçi bakış açısıyla birlikte NFT konusunda farklı işler yapmaya çalışan proje bu hızla devam ederse yakın gelecekte adından daha fazla söz ettirebilir. Bildiğiniz üzere NFT çok yeni bir alan ve Bitcoin’in 2013 yılındaki günlerini andırıyor. Topluluk tarafından sağlanan desteğin devam etmesi ve çürük elmaların ayıklanması halinde Terra Virtua gibi projelerin hızla milyar dolarlarca büyüklüğe ulaştığını görebiliriz.

Öte yandan Ethereum (ETH) bazı eksi yönleri sebebiyle kan kaybetmeye devam ediyor. Solana, Polkadot gibi ağlar büyümeye devam ederken Ethereum ağından besleniyor. Büyük güncellemenin 2023 sonrasına sarkması Ethereum için bir felakete dönüşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar