X


Polkadot Ekosisteminin İlk Stablecoin’i Olan aUSD, Piyasaya Sürüldü!

Acala, Polkadot ekosisteminin ilk stabil kripto para birimi olan aUSD'yi piyasaya sürdüğünü duyurdu.
14:19
10 Şubat 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Polkadot ağında faaliyet gösteren ve Ethereum uyumlu DeFi (merkeziyetsiz finans) protokolü Acala, merkeziyetsiz ve çoklu teminat destekli stabil kripto para birimi olan aUSD’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu.

aUSD Piyasaya Sürüldü

Acala, Polkadot ve Kusama ekosistemine güç verecek olan ve çoklu teminat destekli (DOT ve LCDOT), merkezi olmayan stablecoin aUSD’yi piyasaya sürdü. Yapılan resmi açıklamada aUSD’nin temel amacının, büyük ölçüde sansüre dayanıklılık ve birlikte çalışılabilirlik temellerini benimseyen en ideal ve kullanışlı stabil kripto para birimi olmak olduğu ifade edildi.

Acala, resmi Twitter hesabında paylaştığı bir Medium makalesi ile sürece ilişkin detaylı bir açıklama yapıldı:

“Bugünkü lansman, aUSD’nin ilk piyasaya sürülme aşamalarının başlangıcını işaret ediyor. İlk olarak, aUSD’nin likiditesi Acala blokzincirinde oluşturulacak, ardından stabilcoin Polkadot ve Kusama ekosistemindeki tüm parachain’lere ve DApp’lere entegre edilmeye başlanacak.”

aUSD, DOT ve LCDOT Kullanılarak Basılacak

En ideal ve kullanışlı stabil kripto para birimi olmayı hedefleyen, DOT ve LCDOT ile basılabilecek olan aUSD, tam tarih olarak 9 Şubat 2022’de piyasaya sürüldü. Paylaşılan makalede, bahsi geçen hedeflere ulaşılmasının Acala zinciri için güçlü bir değer yaratılmasına yol açacağı ifade edildi. Ayrıca gönderide, aUSD stabilcoin’ini entegre etmek isteyen geliştiricilerin, ekiplerin veya kuruluşların, entegrasyonu görüşmek üzere planlama yapmak adına Acala ekibiyle iletişime geçebilecekleri bir bağlantı da paylaşıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar