Piyasadaki Belirsizlik Devam Ediyor: Güncel On-Chain Metrikleri ve Analist Yorumları!

Günün erken saatlerinde aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 47.600 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.
13:00
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte 51.000 dolar fiyat seviyelerinden 47.600 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği değer kayıplarının ardından 3.790 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Santiment: BTC, Yarı Yükseliş Bölgesinde

On-chain metrik sağlayıcısı Santiment, lider kripto para birimindeki son değer kaybına karşın, BTC‘nin hala yarı yükseliş bölgesinde olduğunu belirtti. Santiment, söz konusu ifadesinde “En son NVT model verilerimize göre Bitcoin yarı yükseliş bölgesinde dolaşıma devam ediyor.” sözlerine yer verdi.

En sonki röportajında da piyasanın güncel durumunu değerlendiren on-chain analisti Willy Woo, 2022’nin Bitcoin’de yeni rekorların söz konusu olacağı bir yıl olacağını ifade ederken BTC adına 100.000 dolar fiyat seviyelerinin mümkün olduğunu dile getirdi.

53.000 Dolar Kritik Fiyat Seviyesi

Kripto para analisti Will Clemente, piyasanın yüksek oranlı değer artışları kaydetmeye başlayabilmesi adına Bitcoin’de aşılması gereken direnç seviyelerine dikkat çekti. 53.000 dolar direncinin kritik bir role sahip olduğunu ifade eden analist, önemli direnç seviyelerinin aşılması ile birlikte kripto varlıklardaki yüksek oranlı değer artışlarının başlayacağını dile getirdi.

Geçmiş aylarda kaydedilen fiyat seviyelerinde isabetli saptamalar yapan PlanB, Bitcoin‘de Kasım ayı adına ifade edilen 90.000 dolar fiyat beklentisinde yanılmasına karşın S2F modellemesinin çalışacağına inandığını belirtti. PlanB, 28 Aralık’ta yeni bir güncelleme yaparak devam eden döngüde BTC’nin ilerleyen süreçte 50.000 dolar ile 200.000 dolar fiyat seviyeleri arasında işlem göreceğini iddia etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar