X


Piyasa Toparlanmasında Başarılı Geri Dönüşe İmza Atan 3 Kripto Para ve Yorumları

KAVA, BAT ve AVAX'tan dikkat çeken geri dönüşler.
19:30
3 Haziran 2021

Kripto para piyasalarının toparlanma sinyalleri gösterdiği esnada bazı altcoin’ler destek seviyelerinden güçlü bir şekilde geri dönerek dikkatleri çekmeyi başardı. Kava.io (KAVA) 23 mayıs tarihinde düşüşteki bir paralel kanalın destek hattından zıplayadığından bu yana artış trendinde seyrediyor. Basic Attention Token (BAT), 0.65 dolarlık destek seviyesinden uzaklaşarak fiyatı güvenli bölgeye taşıdı. Avalanche (AVAX), 13.70 dolar seviyesindeki destek hattından önemli bir sıçrama kaydederek fiyatı 19 ila 20 dolar arasındaki fiyat kanalına taşıdı.

KAVA

Popüler kripto para KAVA, 6 nisan tarihinden bu yana düşüş izleyen bir fiyat hareketi izliyor. KAVA, 6 nisanda 8.20 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. KAVA boğaları şu ana kadar başarısız olan iki girişimde bulundu. Ancak aranan kan 23 mayıs tarihinde bulunurken KAVA düşüş kanalının destek hattından önemli bir yukarı yönlü fiyat hareketine imza attı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yükselişin hemen öncesinde MACD göstergesinin yükseliş sinyali vermesi, RSI’ın 50 üzerinde çıkması ve Stokastik Osilatör göstergesinin yeşil bölgeyi işaret etmesi adeta yatırımcıya alım fırsatını göstermeye çalıştı. Bu nedenle benzer görüntünün mevcut piyasada devam etmesinden dolayı KAVA’da fiyatın tekrar 8 dolar bandına tırmanması bekleniyor.

Basic Attention Token (BAT)

BAT 1.64 dolara ulaştığı 9 nisan tarihinden bu yana düşüş trendi izliyor. BAT fiyatındaki aşağı yönlü hareket 24 mayıs tarihinde 0.45 doların görülmesiyle son buldu. Popüler kripto para 0.65 dolar seviyesinde güçlü bir destek hattı kurarak yükseliş için daha ileri bir seviyeyi hedef aldı.

Öte yandan 0.85 dolarlık kritik direnç seviyesi gün içerisinde test edildi ancak bu seviye henüz aşılamadı. Yine bu 0.85 dolardaki red BAT’ın düşüş evresine geçtiği anlamına gelmiyor. 0.80 doların üzerinde kalan BAT, önümüzdeki seanslarda yeni bir teste hazırlanıyor olabilir. Yukarı yönlü hareketin ivme kazanması durumunda zirve için potansiyel hedef 2 dolar seviyeleri olabilir.

AVAX

AVAX, 60 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine 10 şubat tarihinde ulaşmıştı. O tarihten bu yana düşüşünü sürdüren AVAX’ın aşağı yönlü hareketi 23 mayıs tarihinde son buldu. 13.70 dolarlık seviyede önemli bir destek hattı kuran AVAX, bu destek seviyesinden yukarı yönlü hareketine başlangıç yaptı.

Bunun yanı sıra AVAX’ın yükselen ivmesine karşın teknik göstergeler hala düşüş eğiliminde. MACD ve RSI düşüş trendinden henüz belirgin bir yükseliş sinyali vermedi. 23 dolarlık direnç seviyesinin kırılması düzeltmenin tamamlandığını doğrulayacak olan harekettir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar