X

Piyasa Kan Ağlarken Bu Coin Yükselişine Yükseliş Kattı!

Coinbase Pro listelemesi bu coin'e rekor getirdi.
18:21
4 Eylül 2020

Kripto para piyasası 3 Eylül tarihinden itibaren çok sert bir düşüş dönemine girdi ve Bitcoin uzun süre sonra ilk defa yeniden 10.000 doların altına indi. Bitcoin’in 12.000 dolar bandına yakın yerlerden bir anda %10 ve üzerinde düşüş yaşaması diğer kripto paraları da sert bir şekilde etkiledi.

Yine de dün tutunmayı başaran, buna ek olarak yükselişe bile geçen kripto para birimleri oldu. Piyasaya yeni ve hızlı bir giriş yapan Polkadot (DOT) dün yerinde tutunmayı başarırken, Coinbase Pro borsası üzerinde listelenme haberi ile gündeme yansıyan Celo (CELO) ise tam anlamıyla yükseliş rekoru kırdı.

CELO, Coinbase İle Yükseldi

CELO, piyasanın düşüş yaşadığı anlarda bile Coinbase tarafından gelen haber ile toplamda %32 artış elde etti. Ödeme odaklı bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülen ve Libra’ya rakip olduğu açıklanan ABD merkezli coin’in iki saat içerisinde 4,55 dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdığı görüldü.

Tabii ki bunda Coinbase’in listeleme açıklaması etkili olsa da Celo bu hareketi ile birçok yatırımcının radarına girmiş gibi gözüküyor. Olası bir düzeltme hareketi söz konusu yatırımcılara alım fırsatı verebilir ve coin yeniden yükselişe doğru harekete geçebilir.

Borsaların kripto paralar hakkında verdikleri listeleme haberlerinin fiyata olan etkisi herkes tarafından biliniyor. Buna rağmen Coinbase’in listelemesinin çok daha önemli olduğu da söylenmeli. Söz konusu listeleme şu an için sadece kurumsal yatırımcılara yönelik Coinbase Pro’da yapıldı. Spot borsa olan Coinbase’de listeleme yapılması ise söz konusu kripto paranın fiyatına yeni bir rekor getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar