reklamı kapat

Peter Schiff’e Göre Bitcoin Kurumsal Yatırımcıları Kaybedebilir

Peter Schiff Bitcoin'in kurumsal yatırımı kaybedebileceğini düşünüyor.
19:00
29 Mayıs 2020

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) yönelik kurumsal kabulün, Amerika’nın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs’in Bitcoin hakkındaki ifadelerinden sonra ciddi anlamda gerileme yaşayacağını düşünüyor.

Goldman Sachs 27 Mayıs tarihinde yaptığı etkinlikte ve sunumda Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak görmediklerini belirtmiş ve kurumsal yatırımcılara yönelik aslında önemli bir açıklama yapmıştı. Kurumsal yatırımcıların oldukça dikkat ettiği bir kurum olan Goldman Sachs’in bu açıklamaları ise Bitcoin yatırımcılarını ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı.

Yine Schiff, Yine Bitcoin Eleştirisi

Schiff de bu konuya değinerek Bitcoin fiyatının yükselişi için kurumsal yatırımcıya ihtiyaç duyulduğunu, Goldman Sachs’in görüşünün de bu konuda kritik olduğunu belirtti. Ancak bu olaydan sonra Bitcoin’in hareketleri tam da Schiff’in düşündüğünün aksi şeklinde hareket ediyor.

Bitcoin, 27 Mayıs tarihinden itibaren %10’a yakın bir yükseliş elde etti ve 8.700 dolardan 9.500 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bitcoin‘in bu tam ters hareketi, Schiff’in aşağıdaki tweet’inin yanlış önermeler içerdiğini gösteriyor. Goldman, kurumsal yatırımcılar için önemli olsa da BTC’ye akan bütün para sadece bunu önemseyen yatırımcılarla sınırlı değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.