PayPal’dan Kripto Para Firmasına Milyon Dolarlık Fon!

PayPal, kripto para firması TRM Labs'ın fonlamasını yönetti.
11:00
20 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Genellikle kripto para sektörüne yönelik attığı sert ve negatif adımları ile bilinen PayPal, bir kripto para platformu TRM Labs için başlatılan 4,2 milyon dolarlık fonlamaya liderlik ederek birçok kripto para yatırımcısını şaşırttı.

Temel olarak kripto para risk yönetim platformu olan TRM Labs, 19 Kasım tarihinde yaptığı basın açıklamasında PayPal tarafından yönetilen ve Capital Blockchian Capital ile Y Combinator gibi yatırımcıların katıldığı fonlama turunda 4,2 milyon dolar topladığını ifade etti. 2018 yılında kurulan TRM, ABD, Latin Amerika, Asya ve Avrupa içerisindeki finansal kurumları kripto para birimlerinin risklerinden korumayı ve riski en aza indirerek yatırımları arttırmayı planlamakta.

TRM bunlara ek olarak kripto para yatırımı yapan firmaların kara para aklamayı önleme regülasyonlarına uymasına da destek sunuyor. TRM Labs CTO’su ve kurucu ortağı Rahul Raina konu hakkında yaptığı açıklamada PayPal’ın gerçekleştirdiği yatırımın aslında önemli bir gelişme olduğunu, bunun dijital ödeme sektörüne olan bakış açısının geliştiği şeklinde yorumlanabileceğini belirtti.

Toplam Fonlama 5,9 Milyon Dolar

TRM elde ettiği yeni fonlama ile beraber 5,9 milyon dolarlık sermaye elde etmiş oldu ve bu kaynak ile mühendis ve veri bilimcisi ekibini genişleteceğini açıkladı. TRM Labs CEO’su Esteban Castano konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin ve blockchain’in finansal sektöre olan erişimi daha eşit dağıtacağına inandığını aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER