reklamı kapat

PayPal Kullanarak Kripto Para Satın Alınabilir Mi?

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından PayPal'u kullanarak kripto para satın alabilmek mümkün.
10 Ekim 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto paraların her geçen an gündelik hayatlarımıza daha fazla entegre olduğunu söyleyebiliriz. Piyasa geliştikçe eskinden kısıtlı olan kripto para alma satma olanakları da çeşitleniyor ve yeni kullanıcıların kripto varlıkları satın alması giderek daha kolay hale geliyor. Dünyanın en büyük elektronik cüzdan platformlarından PayPal’un da online bir şekilde kripto para satın alma imkanı vererek ekosisteme katkı sağladığını görüyoruz.

Kripto para kullanıcıları sözgelimi Bitcoin satın alırken kimlik doğrulatma gibi kimi zaman uygulaması zor olabilecek prosedürlerden geçiyor. Bazı güvenlik hususları açısından gerekli olduğu ifade edilen bu tür prosedürler kripto para satın alma sürecini zor hale getiriyor. Eğer bu formalitelerden kurtularak Bitcoin satın almak mümkün olsaydı kullanıcılar hiç şüphesiz o yolu tercih ederdi. Görünüşe bakılırsa PayPal bu gerçeğin farkında.

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından PayPal birçok hizmet karşılığında dijital ortamlarda ödeme yapılmasına olanak veriyor. Paket servisinden bahis sektörüne kadar uzanan PayPal’un ödeme hizmetleri kripto para satın alırken de kullanılabiliyor.

Yakın geçmişe kadar PayPal hesabı üzerinden Bitcoin satın almak çok zordu. Bu durum Bitcoin işlemlerinin geri alınamaz olmasından kaynaklanıyordu. Öte yandan PayPal kullanıcılarına geri ödeme hizmeti sunuyor. Bu yüzden bir kullanıcı PayPal ile Bitcoin satın aldıktan sonra parasını geri almak istediğinde sorunlarla karşılaşıyordu. Neyse ki bu süreç bazı platformlar sayesinde daha kolay bir hale geldi. Sonuç olarak bir ödeme yöntemi olarak PayPal’u kullanarak kripto para satın almak mümkün.


LocalBitcoins, Paxful ve eToro gibi platformlar PayPal ödemelerini destekleyen ve kripto para satan uygulamalardan. Bunun gibi platformları kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde Bitcoin satın alabilmek mümkün. Bu platformlar alıcı ile satıcıyı bir araya getiriyor ve itibari parayla kripto para satın almak isteyen tarafın ödemesini PayPal ile yapmasına imkan veriyor.

Kaynak: Coindoo

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.