X


Paris Hilton, Metaverse Hakkında Açıklamalarda Bulundu! Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi

Paris Hilton Metaverse'ü parti yapmanın geleceği olarak gördüğünü belirtti.
12:50
25 Ocak 2022
Paris Hilton, Metaverse Hakkında Açıklamalarda Bulundu! Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerikalı ünlü sanatçı Paris Hilton, gün içerisinde konuk olduğu bir programda Metaverse hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü sanatçı, yaptığı açıklamalarda Metaverse’ü “parti yapmanın geleceği” olarak gördüğünü belirtti.

Paris Hilton’dan Metaverse Açıklaması

Paris Hilton, 25 Ocak’ta NFT topluluğundaki deneyimlerini anlattığı ‘Tonight Show‘a konuk oldu. Hilton, program sırasında Fallon’a Super Plastic ile ortaklaşa ilk NFT koleksiyonunu “yakında” Origin Protocol üzerinden yayınlayacağını söylerken, zaman dilimi hakkında ayrıntı vermedi.

Ayrıca Hilton, koleksiyonun eşi Carter Reum ile anılarından oluşan bir kolaj olan “Forever Fairytale” adlı eserlerden oluştuğunu açıkladı. Daha sonra koleksiyondaki ilk NFT’yi Falon’a hediye ederken ek olarak izleyicilerin her birine birer NFT hediye etti.

Dünyada Bir İlk

Fallon, Paris Hilton’un televizyonda kendisine ve izleyicilerine NFT hediye etmesinin ardından şöyle söyledi;

“Bence bu televizyon tarihindeki ilk NFT çekilişi.”

Hilton, The Guardian ile Kasım 2021’de yaptığı bir röportajda, 2016 yılında “Ethereum’un kurucularıyla arkadaş olduğundan beri” kripto paralara yatırım yapmaya başladığını söyledi. Öyle ki Hilton, o zamandan beri, Bored Ape ve Grimes ile Steve Aoki’nin çalışmaları da dahil olmak üzere 141 parçalık takdire şayan bir NFT koleksiyonu topladı.

Öte yandan ünlü sanatçı, son zamanlarda Metaverse için beklenmedik bir savunucu haline geldi. Öyle ki Hilton’un “Paris World” adlı ilk metaverse hamlesi, sanal bir kalabalığa bir DJ performansı verdiği 2021 Yılbaşı Gecesi sırasında çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta çıkış yaptı.

Dijital Dünyada Bulunmak Önemli

Paris Hilton ayrıca 21 Ocak’ta Bloomberg’e verdiği bir demeçte, insanların yalnızca fiziksel dünyada değil, aynı zamanda dijital dünyada da bulunmalarının önemli olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Öyle ki Metaverse adası, Roblox istatistiklerine göre bugüne kadar toplam 63.900 ziyaretçi çekti.

Ezici istatistiklerine rağmen Hilton, adanın geleceği için umutlu olduğunu belirtti ve şöyle söyledi;

“Paris Dünyasının yıl boyunca farklı etkinlikler için bir destinasyona dönüştüğünü görüyorum; Sevgililer Günü, Super Bowl, New York Moda Haftası”

Milyoner varis, 2003 yılında reality TV programı “The Simple Life”ın başarısının ardından ün kazandı ve yakın zamanda “Paris in Love” adlı yeni bir şov ve “This is Paris” adlı bir podcast yayınladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar