f Özel Bitcoin Tahmini: Uzmanlar Fiyat Beklentilerini Açıklıyor! › COINTURK

Özel Bitcoin Tahmini: Uzmanlar Fiyat Beklentilerini Açıklıyor!

Özet

  • Doctor Profit isimli analist 23.500 dolara kadar düşüş bekliyor.

  • Tarihsel veriler ve yatırımcılardaki korku düşüş senaryosunu destekliyor.

  • Inmortal takma isimli kripto analisti bunun son düşüş olacağını söyledi.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
03:00
29 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatındaki belirsizlik devam ederken kripto para yatırımcıları artık kenarda kalıp izlemeyi tercih ediyor. Vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlar ve spot hacimleri bunu net biçimde gösteriyor. Son devasa long pozisyon tasfiyesiyle yatırımcıların kenarda kalmak için haklı bir nedeni oldu. Peki bundan sonraki aşamada uzmanlar neler bekliyor?

Uzmanların Bitcoin Tahminleri

Bitcoin (BTC) fiyatındaki %12’lik düşüşün ardından, bazı yatırımcılar daha fazla düşüşün henüz gelmediğine inanıyor. Bu konuda uzmanların farklı görüşleri var. Sosyal medya genelinde hakim görüş dirençlerde gelen satışların ve destek bölgesindeki zayıflığında doğurduğu bir negatiflik içeriyor. Doctor Profit takma adıyla tanınan popüler bir analist BTC için 23.500 dolarlık hedef fiyata işaret ediyor.

“27.000 dolarda küçük bir likidite havuzu var. Likidite havuzu 50 haftalık Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve 200 günlük EMA ile çakışmaktadır. Psikolojik mantık, Eylül ayının tarihsel olarak Bitcoin için en kötü ay olduğunu belirtiyor. Grafiğin kendisi, likidite, psikoloji ve BTC döngüsünün hepsi daha düşük seviyelere işaret ediyor. Bence ne olursa olsun 23.500 dolar bölgesini göreceğiz”.

Kripto Yorumcusu Bitcoin Tahmini

Inmortal takma ismiyle bilinen diğer bir analist ise 23.500 dolara yakın bir düşüşü destekledi. Inmortal’a göre, bu BTC için bu artık son düşüş olacak. Ayrıca Devchart anketine katılanların %48’inden fazlası Bitcoin fiyatının 26.000 doların altına düşeceğine inanıyor. Nitekim fiyat bugün bile bu bölgenin altına indi ve sonrasında kritik bölge geri alındı.

Kripto topluluğunun pek çok üyesi BTC’nin daha da düşme potansiyelini, kripto para biriminin pek çok açıdan bir önceki döngünün hareketlerini tekrarlamasıyla açıklıyor.

Üçüncü analist Mags şunları söyledi;

“Fiyat boğa piyasası desteğini kaybettiği için şu anda benzer bir şey gözlemliyoruz. 2019 tarzı boğa koşusunu takip edersek siyah kuğu olayları hariç fiyat 2023’ün geri kalanında 22.000 ila 30.000 dolar arasında değişmeye devam edebilir. Toparlanma potansiyel olarak 2024 yılında başlayabilir ve Şubat ayı civarında boğa piyasası desteğinin olası bir dönüşü olabilir.”

Dördüncü popüler analist Poppe ise Bitcoin‘in döngüsel davranışını hatırlattı. Ona göre, kripto para biriminin büyüme aşamasına geçişi birkaç ay içinde gerçekleşebilir. Yaklaşan halving olayı bu konuda gözden kaçırılmaması gerekilen önemli bir şey.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI