reklamı kapat

Ortaklık Duyurusu XRP’ye Yaradı: Fiyat Nereye Kadar Çıkacak?

XRP fiyatı Nium ortaklığı duyurusu ile yükselişe geçti.
14:54
3 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP yükselişine lider kripto para birimi Bitcoin’in hareketi ile başlasa da Bitcoin’in düşüşünden sonra bile bu hareketini devam ettirmeyi başardı. XRP’nin 12 Mart tarihinden sonra 0,13 dolara kadar düşmesi kısa süreli bir panik yaratmıştı.

Bunun devamındaki aylarda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri toparlanırken XRP’nin 0,20 doların bile altında işlem görmesi, yatırımcıların kısa süreli paniğini daha da arttırdı. Son haftalarda ani bir yükselişe geçen XRP ise sonunda bu paniği ve endişeleri yatıştırdı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,30 dolar seviyesinin üstüne çıkan ve kritik direnç noktasını ezip geçen XRP, önemli bir ortaklık duyurusu ile de bu yükselişini sağlamlaştırabilir. Finansal teknoloji firması Nium’un altında hizmet veren InstaRem, Hindistan’ın en büyük bankalarından SMB Bank ile ortaklık imzaladı.

Nium ve SBM Bank Ortaklığı XRP’ye Yükseliş Getirdi

Nium’un XRP Ledger tabanlı bir uygulama olması, bunun XRP fiyatı için de yükseliş etkisi getirebileceğini düşündürüyor. SBM Bank bundan sonar InstaRem kullanıcılarına da hizmet verecek ve karşılıklı bir kazan-kazan durumu söz konusu olacak.

Banka yeni ödeme koridorları açıp bunda Ripple altyapısı kullanacak. Bu da daha fazla XRP kullanımı anlamına geliyor. Eğer XRP bu hızla yükselmeye devam ederse fiyat 0,33 dolara kadar çıkıp buradaki önemli direnç noktasını kırabilir. 0,33 dolardan sonra ise XRP için boğa sezonu başlamış olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.