reklamı kapat

“Önümüzdeki Rallide Kazananlar BTC ve ETH Olmayacak”

 Craig Russo’ya göre önümüzdeki rallinin yıldızları NFT’ler olacak.
10:23
23 Haziran 2020

2017 yılında yaşanan boğa koşusunun en öne çıkan isimlerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak Polyient Games’in inovasyon yöneticisi Craig Russo, bir sonraki boğa koşusunda piyasa hacmi bakımından en iyi kripto paralar olan token’ların yer almayabileceğini düşünüyor.

Önümüzdeki Boğa Koşusu

Sıradaki boğa koşusu için yapılan fiyat tahminlereine bakıldığında çoğu ismin Bitcoin ve Ethereum üzeirnde değerlendirmele yaptığını görüyoruz. Ancak Russo’ya göre, bu kişiler ayrıntılarla uğraştıkları için büyük resmi göremiyor ve BTC’nin 100.000 doları göreceğini ifade ediyorlar. Russo, bu sefer yaşanacak boğa koşusunun kazananlarının “nonfungible” token’lar (NFT) olacağını dile getiriyor.

Russo konuyla ilgili açıklamalarında, “Herkes Bitcoin’in 20.000 dolara veya 100.000 dolara çıkmasını bekliyor. Bunun hakkındaki kişisel görüşüm, bir sonraki kripto çılgınlığı dalgasının geleneksel kripto para birimleri biçiminde gelmeyeceği yönünde. Bu dalga NFT’ler ve Blockchain oyun uygulamaları şeklinde gelecek.” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin Benzeri Bir Ralli

NFT‘ler, temel özellikleri benzersiz olmaları ve bölünemezlikleri olan bir grup dijital varlığı temsil ediyor. ERC-721 ise Ethereum Blockchain’inde yeni NFT’ler oluşturan fiili standart olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan ana akım kitleler sıradan kripto para birimleri ve NFT‘ler arasında sadece ince bir çizgi olduğunu varsayarken, Russo eninde sonunda aradaki büyük farkı anlayacaklarına inanıyor. Bu anlaşıldıktan sonra Russo’ya göre, NFT’lerin de kendilerine özel bir Bitcoin anı olacak ve büyük bir ralli yaşanacak. Rusoo bu yüzden Polyient Games‘in Blockchain tabanlı oyunlara yatırım yaptığını belirtiyor.

Bunun yanında Ethereum tabanlı oyun olan CryptoKitties, önceki boğa koşusunun yıldızı olmuştu. Ancak şu anda CryptoKitties’in bir heves olarak rafa kalktığını görüyoruz. Bazı isimlere göre buradaki asıl sorun, Blockchain oyun alanının temel olarak God Unchained gibi kart oyunlarıyla dolu olması ve geleneksel oyunların kalitesine ulaşamaması olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.