X


Önümüzdeki Hafta İzlenecek 3 Altcoin ve Haberleri! Ani Yükselişler Görebiliriz!

Bu üç altcoin önümüzdeki hafta daha büyük yükselişler yapabilir.
23:06
29 Ağustos 2021

Kripto para piyasalarının yeniden 2 Trilyon doların üzerine çıkması birçok altcoinin ciddi fiyatlamalar yapmasına sebep oldu. Bitcoin (BTC)’in yönünü umursamadan yükselen hatta fiyatını 3-4 katına çıkaran projeler ciddi sıçramalar yaptı. Önümüzdeki hafta fiyatının yükselmesi beklenen 3 altcoin bulunuyor, eğer Bitcoin (BTC) çok ciddi düşüşler yaşamazsa bu altcoinler yatırımcısını mutlu edebilir.

Solana (SOL)

Geçtiğimiz saatlerde 100 dolar sınırına dayanan Solana (SOL) çok kısa sürede fiyatını katladı. Hali hazırda 93 dolardan alıcı bulan SOL ilk fırsatta 100 doları aşmak istiyor. Fiyatın psikolojik sınır olan 100 dolardan sonra nerede duracağı kimse tarafından kestirilemiyor.

Non-Fungible Token (NFT) çılgınlığı elbette Solana fiyatlarına olumlu yansıdı. Ağ işlem sayısı anlamında Ethereum’un çok daha ilerisinde yer alıyor. Çok sayıda dApp, DeFi ve NFT bu ağ üzerinde varlık gösteriyor. Fiyatın önümüzdeki hafta içinde 100 doları aşması çok büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Solana (SOL)’nın 22 dolardan başlattığı yükseliş hareketi neredeyse %500 artışla 100 dolara dayandı. Büyük bir ihtimalle Ethereum (ETH) 2023 yılının ortasına kadar gaz ücretlerini ve ölçeklendirme sorunlarını çözemeyecek. Elbette en büyük altcoinin bu zayıf yönü Solana gibi alternatiflerini daha da güçlendirecek.

Terra (LUNA)

Bu üç altcoinin de ortak bir özelliği bulunuyor. Hepsi Bitcoin’den bağımsız şekilde yükselişlerini sürdürüyor. Örneğin LUNA kısa süre içinde +200% yaptı. Visa ile başlayan NFT çılgınlığı elbette onun da işine yaradı. Sıcak gündemin faydasını gören Terra (LUNA) 36,61 dolar ile yeni ATH noktasını belirledi.

Birçok uzman fiyatın kısa süre içinde 45 dolar hedefini aşabileceğini düşünüyor. Elbette LUNA da Ethereum’un eksik yönlerinden faydalanan ve buna göre fiyatlanan projelerdendir. Solana için belirttiğimiz 2023 yılı ortası konusu Terra için de geçerli olabilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) üst sıralara tırmandı ve şu anda piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi üstelik 14 gün sonra Proof-of-Stake algoritmasına sahip en büyük kripto para birimi olacak. Ethereum’un rakibi olmak için ciddi çaba harcayan Hoskinson bugün ekosistemlerinin ne kadar büyüdüğünü gururla anlattı. Her alanda birçok blockchain projesi Cardano ağını kullanmak için sıraya girdi.

Gelecek ağ güncellemesi Cardano (ADA) ağını DeFi ve NFT konusunda son derece fonksiyonel hale getirecek. Düşük işlem ücretleri ve fonksiyonel yapısı onun çok daha popüler hale gelmesini sağlayacak. Hali hazırda üçüncü sırada bulunan Cardano, Ethereum ile yarışmak için gün sayıyor.

Alonzo güncellemesinin ağdaki işlem sayısını artıracağı biliniyor. Bu durum doğal olarak ADA için bir talep doğuracak. Günlük işlem sayısı bugünlerde 82.000 olan Cardano (ADA) çok büyük bir büyüme potansiyeline sahip, en yakın rakiplerine (Solana, Polygon vs) ulaşabilmesi için 1 milyon işlem sayısını geçmek zorunda, ancak unutmamanız gereken bir konu bulunuyor. Token arz miktarı çok fazla ve fiyatın çıkabileceği yerin bir sonu bulunuyor. Yani fiyatın 10 doları görmesi çok mümkün değil ancak 5 dolar hedefi orta ve uzun vade için alınabilir.

İnternet sitemizde paylaşılan içerikler bilgi verme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para piyasaları ciddi risk barındırır ve alacağınız tavsiyeler zararınıza olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar