X


OneCoin Ponzi Yapısının İnternet Sitesi Kapatıldı!

OneCoin projesinin internet sitesi kapatıldı.
09:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para sektörünün en büyük dolandırıcılıklarından birisi olarak tarihe geçen ve 4 milyar dolara kadar sermaye elde ettikleri bilinen OneCoin, hala projeye inananlar olmasına rağmen internet sitelerinin de bir bir kapatılması ile yavaş yavaş kapanış dönemine girmiş oldu.

ABD içerisinde ve Avrupa’da davaları hala devam eden OneCoin’in Bulgaristan içerisindeki faaliyetleri ise hala sürüyor. Buna rağmen 1 Aralık tarihinde yayınlanan verilere göre Onecoin’in internet sitesi onecoin.eu resmen kapatıldı. Domain sağlayıcısı Eurid firması onecoin.eu isminin şu an için ”yasal soruşturma” geçirdiğini vurguladı ve sitenin bu yüzden kapatıldığını ifade etti.

OneCoin sitesinin kapatılması yakın zamanda tutuklanan projenin kurucu ortağı Konstantin Ignatov ile de ilişkilendirilmekte. Ignatov’un proje hakkında bilgi verdiği ve ponzi yapısının iç yüzünü anlattığı gelen haberler arasında. 

İçerik Rehberi

OneCoin İşlemleri Durdu

Beş yıllık bir proje olan OneCoin, aslında Ruja Ignatova veya daha bilinen adıyla Kripto Kraliçe ile kardeşi Konstantin Ignatova tarafından hayata geçirildi. 2019 yılının Mart ayında tutuklanan ancak daha sonra şartlı tahliye ve kefalet ile serbest kalan Konstantin, kara para aklama ve dolandırıcılık eylemlerinden suçlu bulundu.

Proje aldığı yatırımlar sayesine o kadar büyüdü ki, soruşturma esnasında eski ABD Başkanı George W. Bush‘un oğlunun da Ignatova’lar ile görüştüğü ve çeşitli projeler yapıldığı bilgisi basına sızdı. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar