X


OKEx’in Ardından Binance ve FTX’de Bu Altcoin’i Listeliyor! Fiyat Uçuşa Geçebilir

19:26
8 Eylül 2021
OKEx'in Ardından Binance ve FTX'de Bu Altcoin'i Listeliyor! Fiyat Uçuşa Geçebilir

Popüler kripto para borsaları arasında yer alan OKEx, gün içerisinde yayınladığı blog yazısı ile dYdX’in yerel kripto para varlığı olan DYDX’in listeleneceğini duyurdu. OKEx’in ardından dünyanın en büyük borsası Binance ve FTX‘de DYDX’i platformlarında listeleyeceğini duyurdu.

Popüler Borsalar DYDX’i Listeliyor! Fiyat Uçuşa Geçebilir

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, dYdX’in yerel kripto para varlığı olan DYDX’i platformunda listeleyeceğini duyurdu. Binance, resmi web sayfasında yayınladığı makalede listeleme ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

Binance, dYdX’i (DYDX) İnovasyon Alanında listeleyecek ve DYDX/BNB, DYDX/BTC, DYDX/BUSD ve DYDX/USDT işlem çiftleri için Türkiye saati ile 05:00’da  alım satıma başlayacak. Kullanıcılar artık ticarete hazırlık olarak DYDX yatırmaya başlayabilir. DYDX için para çekme işlemleri 2021-09-10 02:00’de (UTC) açılacaktır.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance, FTX, OKEx gibi büyük kripto para borsalarının listeleme duyuruları ile birlikte fiyatlarda inanılmaz derecede artışlar yaşanabiliyor. Örnek olarak geçtiğimiz günlerde Star Atlas platformunun piyasaya sürdüğü ATLAS ve POLIS altcoinlerinin FTX borsasında listelenmesi ile birlikte ATLAS’da %6000’lik bir artış yaşanırken POLIS %3000 artarak yatırımcılarına inanılmaz kazandırdı.

Benzer bir durum OKEx, Binance ve FTX’in DYDX’i listelemesi ile gerçekleşebilir. Öyle ki OKEx’in listeleme haberini duyurmasıyla birlikte 3.000 dolardan 30.000 dolara kadar yükseldi. İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla OKEx borsasında 11.700 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

40 Dakikada 3.000 Kayıt Gerçekleşti

dydx’in kayıt açması ile birlikte sadece 40 dakikada 3.000 kayıt gerçekleşti. Buna ek olarak toplam kilitli değer (TVL) 2 milyona ulaşırken hacim inanılmaz bir yükselişle birlikte 12 milyona ulaştı.

Ayrıca DYDX’in piyasaya sürülmesi ile birlikte gas ücretlerinde de bir artış meydana geldi ve 400Gwei aştı.

DYDX Nedir?

DYDX, dYdX topluluğunun Katman 2 Protokolünü gerçekten yönetmesini sağlayan bir kripto para birimidir. Coin, protokolün ortak kontrolünü sağlayarak, trader’ların, likidite sağlayıcılarının ve dYdX ortaklarının gelişmiş bir Protokol için toplu olarak çalışmasına olanak tanır.

DYDX, her biri dYdX’in gelecekteki büyümesini ve merkeziyetsizliğini sağlamak için tasarlanmış, kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sağlayan yönetişim, ödüller ve stake etme etrafında sağlam bir ekosistem sağlar.

Stake havuzları, Protokolde likidite ve güvenliği teşvik etmek için tasarlanmıştır. Alım satım, likidite sağlama ve dYdX’in geçmişteki kullanımına yönelik ödül programları, dYdX’in büyümesini ve benimsenmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar