reklamı kapat

OKEx CEO’su Kripto Para Yatırımcılarını Çok Sert Uyardı!

OKEx CEO'su Jay Hao, yatırımcıları uyardı!
21:13
30 Ağustos 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan OKEx’in CEO’su Jay Hao, yayınlanan güncel röportajında kripto para yatırımcılarını son günlerin en popüler trendlerinden birisine karşı sert bir şekilde uyardı. Tahmin edileceği gibi Hao’nun değindiği konu merkeziyetsiz finans yani DeFi sektörü olarak biliniyor.

Hao, Koronavirüs salgınının aslında kaçınılmaz bir artışı daha da hızlandırdığını ve kripto paralara geçişin önünü açtığını ifade eden Hao, daha fazla insanın artık Bitcoin gibi varlıklara yöneldiğini düşünüyor. Bitcoin’e geçişin eninde sonunda DeFi coin’lerine ve projelerine akışı da hızlandırdığını belirten Hao, insanların daha fazla kazanç elde etmek istediğini belirtti.

DeFi Sektörü Çok Büyük Zararlar Verecek!

DeFi sektörünün büyük bir potansiyel sunduğunu ifade eden tecrübeli isim, yine de yatırımcıların buna karşı çok ama çok dikkatli olması gerektiğini düşünüyor. “Birçok insanın çok fazla para kaybedeceğini” vurgulayan Hao, yakında DeFi balonunun patlayabileceğini ima etti. DeFi sektörünün asıl amacı bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan insanlara bu hizmetleri götürmek olsa da şu an herkes bunu daha fazla kazanç için kullanmakta.

DeFi sektöründeki çılgınlık geçtiğimiz günlerde 36.000 dolara kadar çıkan Yearn.Finance ile son hız devam ediyor. Kripto para sektöründe YFI gibi projelerin daha önceki tarihlerde de benzer yükselişler elde ettiği görülse de Uniswap isimli merkeziyetsiz borsanın hacim konusunda Coinbase’i bile geçmesi durumun çok daha farklı boyutlara ulaştığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.