X


O Kripto Paranın Yükselişi Nefes Kesti: Genel Trende Meydan Okuyor

FTT, 83 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
14:15
7 Eylül 2021

Popüler kripto para borsası FTX’in yerel kripto parası FTT, platformun ABD kullanıcıları için NFT pazarının piyasaya sürülmesinin ardından rekor tazeledi. FTT, 83 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. FTT, yatırımcılarına indirimli alım satım ücretleri gibi avantajlar ve ekstra yüzde kazanma fırsatları sunan bir tür yardımcı token’dır.

FTT Uçuşa Geçti

CoinGecko verilerine göre FTT, 78 dolara düşmesine rağmen hala gün içinde %10, haftalık zaman diliminde ise %69’luk kazanç kaydetti. FTT’nin fiyatı artışı piyasa değerinin 8.44 milyar dolara yükselmesine ve piyasa değeri sıralamasında 26.’lığa tırmanmasına yol açtı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Genel piyasa trendinin çalkantılı olmasına rağmen FTT, yükseliş trendini korumayı başaran nadir altcoin’lerden biri oldu. FTX’in yerel kripto para birimi olan FTT, planlanan gelişmeler değerlendirildiğinde uzmanların yükseliş trendi devamını beklediği altcoin’ler arasında yer aldı.

FTX’in kendi NFT pazarının piyasaya sürülmesi ile birlikte boğa koşusu tetiklendi. NFT’ler; müzik, video, sanat eseri ve konser biletleri gibi çok çeşiti alanları kapsıyor. FTX borsası, gün geçtikçe popülaritesini artırıyor. Genç CEO Sam Bankman-Fried öncülüğündeki ekip, çalışmalarını son hızda sürdürüyor.

FTX US NFT Platformunu Piyasaya Sürdü

FTX borsasının ABD lokasyonu için NFT pazarını başlatması yerel kripto parasının artmasına sebep oldu. FTX.US yeni NFT yaratma ücretini kısa süreliğine de olsa 500 dolar olarak çıkarmasına rağmen 10 dolara düşürdü. Bundan önce şirketin kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kendi test NFT’sini tanıttı. FTX.US’ta 10 dolarlık bir başlangıç fiyatıyla satışa çıkan NFT, 270.000 dolara alıcı buldu.

Bankman-Fried, borsanın ana platformu olan FTX’te NFT pazarının önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasaya sürülmeye hazır olmasını bekliyor. FTX.US NFT pazarı gibi platformun alım satım pazarı da çapraz zincir olacak ve hem Ethereum hem de Solana blok zincirlerini destekleyecek.

FTX, bu yıl NFT alanın adım atan ilk borsa değil. Binance, geçtiğimiz haziran ayında bir “100 Yaratıcı” projesiyle NFT pazar yeri piyasaya sürmüştü. OKEx ise bu ayın başlarında ekosisteminde NFT varlıklarının basımı, satın alınması ve satılması için kendi platform versiyonunu tanıttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar