reklamı kapat

Nouriel Roubini: Kripto Para Sektöründe Kimse Güvende Değil

Nouriel Roubini kripto para sektöründeki güvenliği eleştirdi.
20:43
14 Haziran 2020

Dünyaca ünlü ekonomist ve Bitcoin eleştirmeni Nouriel Roubini, Twitter üzerinde yine kripto para yatırımcılarına ve kripto para sektörüne ateş püskürdü. Kriz Kahini olarak da bilinen Roubini, günlük olarak kripto para dolandırıcıları tarafından milyarlarca dolarlık kripto para çalındığını ve yatırımcıların güvende olmadığını belirtti.

Biriktirdiği Bütün Kripto Paraları Kaybetti

Aslında Roubini’nin tweet’i bir girişimci ve sunucu olan Eric Savics’in dolandırıcılara bütün parasını kaybettiğini açıkladığı bir videonun yayılmasından sonra buna cevap olarak geldi. Savics, KeepKey donanım cüzdanı için olan sahte bir Google Chrome eklentisi indirdi. Yedi yıllık sürede 113.000 dolarlık Bitcoin toplamayı başaran Savics, ne yazık ki bütün birikimini dakikalar içerisinde kaybettri.

Bitcoin işlemleri ve ödemeleri geri alınamadığı için Savics’in bütün hayat birikimi söz konusu işlemle ortadan kayboldu. Roubini de bu sebeple kripto para yerine kredi kartı kullanmayı tercih ettiğini ifade etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao da olaya yanıt verdi ve işlemin yapıldığı adresleri kara listeye aldığını vurguladı.

Kripto para sektörünün güvenli olmadığını belirten Roubini aslında biraz haklılık payına sahip.

Özellikle kripto para sektöründeki regülasyon eksikliğinin,  bu tip olayların artmasına neden olduğu görülüyor. Bu durum çözülmedikçe de milyonlarca insan dolandırılmaya maruz kalmayı sürdürecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.