Noel Baba Rallisi! Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Dikkat!

Bitcoin (BTC) yatırımcılarının buna dikkat etmesi gerekiyor. 2022 yılının ilk çeyreğini de etkileyebilir.
19:40
19 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin kritik bölgeye artık geldi ve zaman daralıyor. Uzman analistler kısa vadeli görünüm için görüşlerini açıklıyor. Bitcoin artık yıllık kapanışa az bir süre kala karar verme aşamasına geldi. En büyük kripto para tarihsel olarak uzun vadeli yükselişle sonuçlanan bir yıllık trend çizgisini koruyup korumamaya karar verecek.

Bitcoin Noel Baba Rallisi

Bitcoin (BTC), güçlü bir 2021 kapanışı için son şansını da kaybediyor gibi görünüyor. Fiyat halen sabit bir aralıkta ve yazı hazırlandığı sırada 47.000 bölgesinde tutunmaya devam ediyor. Bitcoin‘in bir yıllık MA trend çizgisinin konumu son derece önemli, BTC/USD bunu destek olarak korursa kayda değer bir yükseliş yakalayabilir.

Blockchain veri analitik girişimi Look Into Bitcoin’in kurucusu Philip Swift, şunları söyledi.

“1 yıllık MA, tarihsel olarak oldukça önemli bir bitcoin boğa/ayı pivot seviyesi ve şu anda tam da bu noktada bulunuyoruz”.

Bir sıçrama, önceki yükseliş beklentileriyle biraz uyumlu olsa da yıl sonu kapanışı için vakit daralıyor. 2021’in olağandışı sonu, geleneksel pazarları da etkiledi. Bu arada klasikleşen “Noel Baba rallisi” bu yıl olmayacak.

PlanB Bitcoin Hedefi

Bu yıl 100.000 dolarlık fiyat hedefinin gerçekleşeceğini savunan PlanB bile hedefinin gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu kabul etti. Son olaylara rağmen geçerliliğini koruyan S2F modelinin çalışacağını savunan PlanB, hedeflerin ötelendiğini söylüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv’inden yapılan yorumlar, kısa süreli bir performans artışı sağladı, ancak genel olarak Bitcoin, yılın başındaki performansına göre oldukça zayıf kaldı. Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz güncel durumu ele aldı.

“Yatırımcıların şahin Fed pivotuna tepki göstermesi, Covid vakalarında artış ve kendilerini halihazırda yüksek değerlemelerin 2022’sinde konumlanırken bulmaları nedeniyle küresel hisse senetleri bu hafta mkt üst sınırında 1,8 trilyon dolar kaybetti. Hisse senetleri hala 118 trilyon dolar seviyelerinde bulunuyor”.

Coronavirüs Omicron varyantının yeni kapanmalara sebep olacağı algısı risk piyasalarını ciddi anlamda baskılıyor. Eğer Bitcoin 52 haftalık MA çizgisini koruyamazsa bu durum önümüzdeki yılın ilk çeyreği içinde düşüşün yaşanabileceğini gösterecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar