Ne Dese Çıktı! Kripto Kahininden Şubat Sonu Bitcoin Hedefi!

2021 yılında herkes onu konuşuyor el üstünde tutuyordu. Ancak 2022'de yerden yere vurdular. Şimdi yeniden sahneye çıktı.
19:25
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılının en gözde kripto para analisti oydu ve iki çeyrekte tahminlerinde büyük ölçüde başarılı oldu. Ancak sonrasında Vitalik Buterin dahil kripto endüstrisinin önde gelen isimleri onunla dalga geçmeye başladı. Çünkü Fed faizleri artırmaya başlamış bu durum risk piyasalarında büyük bir çöküşe neden olmuştu. Şimdi onun zamanın tekrar başlıyor olabilir.

Bitcoin (BTC)

Dünyaca ünlü kripto para analisti PlanB sosyal medya hesabı üzerinden tahminlerde bulunmaya devam ediyor. 2022 yılındaki ayı piyasası onun sessizleşmesine neden olmuştu. Tıpkı bugünlerin başarısız analiti Capo gibi o da sessizliğe büründü. Ancak ayıların inine çekilmesiyle birlikte PlanB gibi boğalar sahneye çıkıyor. Üstelik yaptığı tahminler heyecan verici cinsten. Dün yaşanan Bitcoin rallisi Ocak ayındakine benzer bir artıştı ve yatırımcılara umut verdi. Devasa ve organize alımlarla yükselen fiyat acaba “gerçekten boğa sezonu başlıyor mu?” sorusunu sorduracak cinstendi.

Ocak 2023’ten itibaren ralliye devam eden Bitcoin fiyatı şu anda istikrarlı bir yükseliş eğiliminde. En son BTC rallisiyle birlikte, Binance gibi büyük borsalarda satış emirleri birikmeye başlamasına rağmen, kripto para kralı 6 ayın zirvesinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) Uzman Yorumu

Son ralli, aynı zamanda güçlü bir direnç alanı olduğu söylenen 25.000 dolar seviyesinde duruldu. BTC şu ana kadar 24.905 dolarlık lokal zirvesini işaretledi. Popüler kripto analistleri fiyatın 26.000 dolara kadar yükselişini sürdürebileceğini söylerken gözler PlanB isimli analistteydi. Ünlü analist 2020 yılındaki benzer bir harekete dikkat çekerek şubat sonu için tahminini açıkladı.

“Bitcoin 14 gün içinde 24 bin dolardan 42 bin dolara çıkabilir. Bunun 25 Aralık 2020’den 8 Ocak 2021 tarihine kadar daha önce yapmıştı”.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı yüksek gelen ÜFE verisi ve Fed üyesi Mester’in daha fazla faiz artışı tehdidine rağmen 24.540 dolarda bulunuyordu. Ocak ayında birkaç saat içinde 3,5 milyar dolarlık alım yapan boğaların dün de benzer şekilde iştahlı alımlar yaptığını gördük. Peki onların motivasyonu ne? Eğer tek sorun vadeli işlemlerdeki pozisyonları tasfiyesiyle önemli giriş seviyelerine kadar temizlik tamamlandı? Bitcoin gerçekten dipten hızlı bir dönüş başlatmış olabilir mi? Bunu kimse bilemez ve zaman bize olacakları gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar