NBA Efsanesi Michael Jordan, Bu Blok Zincirinde Bir Platform Başlatıyor: Dev Plan

Jordan ve oğlu, Solana üzerine kurulu bir Web3 fan katılım platformu olan HEIR'i başlatıyor
23:42
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

NBA’in gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu olarak anılan Michael Jordan ve oğlu Jeffrey Jordan, Solana blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir fan katılım platformu olan HEIR’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

MJ Projesine Solana Ağında Hayat Veriyor

Jordan ve oğlu, Solana üzerine kurulu bir Web3 fan katılım platformu olan HEIR’i başlatıyor. HEIR, finansman turunda 10 milyon dolar topladı ve 2022’de başlatılacak. Altı kez NBA şampiyonu ve Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan, kripto ve Web3’teki potansiyeli gören ünlülerden oldu.

Teknoloji, sporcuları ve eğlence organizasyonları hayranlarla buluşturabilir. Bugün majesteleri lakaplı NBA efsanesi Michael Jordan, Solana ağı üzerine kurulu bir uygulama platformu başlatma planlarını açıkladı. HEIR platformu, profesyonel sporcuları en ateşli destekçileriyle buluşturmak için tasarlanmıştır.

Proje, HEIR token’ın yanı sıra NFT varlıklarının fanların özel erişim ve avantajları için bir sporcunun sınırlı kapasiteli topluluğa katılmasını sağlayan bir community oluşturma özelliklerini içerecek. Ana şirket HEIR Inc., Michael Jordan ve oğlu tarafından ortaklaşa kuruldu.

Jeffrey Jordan, Nike’ın eski marka yöneticisi Jeron Smith ve pazarlama danışmanı Daniel George ile birlikte firmayı yönetecek. HEIR platformu 2022 yılında piyasaya sürülecek. Thrive Capital, Solana Ventures, Reddit’in kurucu ortağı ve Seven Seven Six’in kurucusu Alexis Ohanian, Chicago Bulls oyuncusu Lonzo Ball ve New York Knicks Başkan Yardımcısı William Wesley’in katılımı 10 milyon dolarlık tura öncülük etti.

HEIR, kripto alanında gelişen bir sosyal token ve hayran katılımı hareketinin en yeni örneğidir. Rally ve Roll gibi platformlar sporcuların, organizasyonların, sanatçıların ve etkileyicilerin fanları onları desteklemek adına satın alabilecekleri özel avantajlara erişim sağlayan ve yıldızları daha yükselirse potansiyel olarak yararlanabilecek kendi token’larını basmasına izin verir.

Jordan, Girişimlerini Sürdürüyor

Öte yandan bu girişim, Michael Jordan’ın kripto alanında ilk hamlesi değil. NBA Top Shot yapımcısı Dapper Labs’in mart ayında 305 milyon dolarlık finansman turunda yer aldı ve ardından bir kripto oyun altyapısı üreticisi olan Mythical Games için kasım ayında 150 milyon dolarlık C Serisi turuna katıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar