X


Navcoin Coin Nasıl Alınır?

Navcoin (NAV), gizliliği geliştirilmiş özelliklere sahip açık kaynaklı bir dijital para birimidir. 
10:01
17 Mart 2021

Navcoin (NAV), gizliliği geliştirilmiş özelliklere sahip açık kaynaklı bir dijital para birimidir. Navcoin blok zincirinde gerçekleşen işlemler, aracılara ihtiyaç duyulmadan eşler arası bir şekilde yapılır. Navcoin Core 6.0’ın piyasaya sürülmesinin ardından, coin’leri hem halka açık (NAV) hem de özel (xNAV) depolamak ve işlem yapmak mümkün hale geldi.

Navcoin (NAV) Nedir?

Navcoin 2014 yılında icat edildi ve bir ICO’su yoktu. 30 saniyelik blok süreleriyle, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için Proof of Stake Sürüm 3 (PoSv3) aracılığıyla ödül kazanmak için kripto para yatırılabilir. Navcoin’in merkezi olmayan otonom organizasyonu (DAO), topluluğun hazinesi aracılığıyla kendi kendini finanse etmesine, istişareler yoluyla kendi kendine rehberlik etmesine ve fikir birliği değişiklikleri yoluyla kendi kendini yönetmesine olanak tanır.

Bunlara ek olarak NAV ve xNAV, Navcoin ağındaki para birimlerini temsil eder. NAV, şeffaf ödemeler, stake etme ve yönetişim için kullanılan halka açık paradır ve xNAV işlem geçmişini paylaşılan bir görünüm anahtarı aracılığıyla görme yetkisine sahip olmadıkları sürece, ödeme ayrıntılarını harici gözlemcilerden gizlemek için kullanılan özel paradır. NAV, borsalarda satın alınabilir veya takas edilebilir ve ardından 1’e 1 oranında xNAV’a dönüştürülebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Navcoin’in ağı, Proof of Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasıyla güvence altına alınmıştır, bu da herkesin işlem bloklarını doğrulamak için NAV’larını kullanabileceği anlamına gelir. PoS mekanizması doğası gereği kapsayıcıdır ve tüm topluluk üyelerinin ağ doğrulayıcıları olarak hareket etmesine izin verir.

Karşılaştırıldığında, Bitcoin’in kullandığı Proof of Work (PoW) fikir birliği mekanizması, madencilerin işlemleri işlemek için büyük matematiksel problemleri hesaplayabilen güçlü bilgisayarlar çalıştırmasını gerektirir. Sorunu “çözen” ilk bilgisayar, bunu yaptığı için bir ödül alır ve bu madencilik süreci pahalı donanım, ucuz elektriğe erişim gerektirir ve aşırı derecede enerji gerektirir. PoS, bu yoğun kaynak gereksinimlerini ortadan kaldırır ve 5v Raspberry Pi, ağdaki stake etme işleminde başarılı bir şekilde yer alabilir.

NAV coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 35,633,680 dolar ile 587. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,5002 USD ile işlem gören NAV Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 764,925 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.000008884 BTC ile işlem gören Navcoin, 13 Ekim 2014  tarihinde 0,00005 dolar ile dip seviyeyi görürken 7 Ocak 2018 tarihinde 5,53 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 71,237,328 adet Navcoin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 71,237,328 Navcoin’e olduğu ifade ediliyor.

NAV Coin Nereden Alınır?

NAV Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

NAV Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından NAV Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) NAV işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar