reklamı kapat

Milyarder İsim, Bitcoin ile Muzu Kıyasladı

Milyarder Mark Cuban yine muz ve Bitcoin'i kıyasladı.
22:47
29 Haziran 2020

Amerikalı girişimci ve milyarder Mark Cuban, daha önce de gündeme getirdiği ve Bitcoin ile muzu ele aldığı kıyaslaması hakkında yeniden bir açıklamada bulundu. Sivri dilli Bitcoin eleştirmeni, ünlü Bitcoin yatırımcısı ve geliştiricisi Andreas Antonopoulos’un blockchain ile muz tedarikini takip etme hakkındaki açıklamasına yanıt olarak böyle bir kıyaslamayı yeniden gündeme getirdi.

Muz vs. Bitcoin

Cuban, Bitcoin ve muz arasında yaptığı kıyaslamada, bir muz yemenin yaklaşık olarak 1 dakika sürdüğünü, buna karşın bir Bitcoin işleminin tamamlanmasının uzun zaman aldığını belirtti. Blockchain teknolojisinin muz kadar potasyum sunmadığını da belirten Cuban, bunun devamında ABD içerisindeki toplam muz tüketiminin elma ve portakal tüketiminden fazla olduğunu belirtti.

Tabii ki bu açıklaması ile şaka yollu bir kıyaslama yaptığı anlaşılan Cuban, aslında daha önceki benzer açıklamasında gerçek anlamda Bitcoin ve muzu kıyaslayarak muzun çok daha değerli bir varlık olduğunu belirtmişti. Muzun kendi değerini oluşturduğunu ifade eden Cuban, Bitcoin’in ise içsel bir değere sahip olmadığını düşünüyor.

Bir zamanlar 1 dolarlık değere bile sahip olmayan Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkmış olması ise, Cuban’ın yatırım fırsatını kaçırmasından dolayı pişmanlık duymasına sebep olmuş olabilir.

Cuban başarılı bir girişimci olsa da Bitcoin‘e karşı olan düşmanca tavrı, kendisinin Peter Schiff gibi fırsatları kaçırmasına yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.