X


Miami Belediye Başkanından Çarpıcı Bitcoin ve Terra Yorumu: İmkansız!

Davos'taki 2022 Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kripto para sektörü açısından önemli gelişmelere tanık oluyor.
16:15
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Davos’taki 2022 Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kripto para sektörü açısından önemli gelişmelere tanık oluyor. Bir önceki yıllara göre, daha fazla Blockchain ve kripto para şirketinin katıldığı Davos Zirve’sinden önemli mesajlar geliyor.

”Maaşımı Hala Bitcoin ile Alıyorum”

Davos Zirves’si iki yıl aradan sonra tekrar toplandı. Küresel ekonomideki resesyon riski, Rusya-Ukrayna savaşı ve enflasyon gibi konuların konuşulduğu toplantıda kripto paralara yönelik çarpıcı paneller de gerçekleşiyor. Zirveye katılan önemli isimlerden biri olan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Suarez, Terra krizinin çöküşünden ve piyasadaki keskin düşüşten sonra bile maaşını hala Bitcoin (BTC) ile aldığını vurguladı ve şunlerı ekledi:
Şunu belirtmekte fayda var. Bu, benim tek maaşım değil. İnsanların tek gelir kaynağın olması ve bunu BTC ile almaları tamamen farklı bir durum.
Miami Belediye Başkanı maaşını ilk olarak geçen yıl Bitcoin ile almaya karar verdi, ancak aynı zamanda kripto paraların yüksek risk teşkil ettiğini ve volatilite konusunda uyardı. Belediye Başkanı, daha önce  devlet çalışanlarının maaşlarının BTC ile ödenmesini ve vatandaşların kripto para birimleri ile vergi ödemesine izin verilmesini de önermişti. Belediye Başkanı Suarez, Terra USD olayıyla ilgili de açıklama yaptı. Yönetici, insanları dolandırıcılıktan korumak ve yatırım kaynaklı kayıplardan korumanın farklı kavramlar olduğunu belirtti. Ayrıca NASDAQ’daki birçok büyük teknoloji şirketinin de hisselerinde oynamalar olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Hükümetin zaman içinde insanları kayıplara karşı korumaya çalışma çabaları oldu ancak finans dünyasında insanları kayıplara karşı koruyamazsınız. Bu, imkansız. Amerikan sistemi ve yatırım bunu gerektiriyor. Bu aynı zamanda kazanman da riskli bir yoludur.

ABD ve İngiltere’den Çarpıcı Kripto Para Anketi

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Euro bölgesi’ndeki her on haneden birinin kripto paralara sahip olduğunu söyledi. Kuruma göre, kripto para sahipleri kripto yatırımı olmayanlara göre daha varlıklı.  Geçtiğimiz ay, ödeme platformu Paysafe tarafından yapılan bir araştırmada ABD ve Birleşik Krallık’taki kripto para yatırımcılarının  %55’inin maaşlarını Bitcoin ile almaya istekli oldukları ortaya çıkmıştı.
MiamiCoin
 ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, ABD’li yetişkinlerin %12’sinin kripto para sahibi olduğu açıklandı. Bununla birlikte, önde gelen bir Uluslararası Para Fonu (IMF) yöneticisi, Terra krizi nedeniyle yatırımcıların kripto para piyasasını terk etmemelerini tavsiye etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar