X


Binance’dan Dikkat Çeken Terra Açıklaması: “Bizi Takip Etmeye Devam Edin”

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 12 Mayıs'ta Terra'nın (LUNA) marjin işlemlerden kaldırılacağını duyurmasının ardından büründüğü sessizliği bugün bozdu ve dikkat çeken bir açıklamada bulundu.
16:14
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 12 Mayıs’ta Terra’nın (LUNA) marjin işlemlerden kaldırılacağını duyurmasının ardından büründüğü sessizliği bugün bozdu ve binlerce yatırımcının mağdur olduğu Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) çöküşüne dair somut bir açıklamada bulundu.

Terra CEO’su Do Kwon’un Terra’yı yeniden canlandırma önerisinin kabul edilmesinin ardından borsanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Terra topluluğu az önce ‘Terra Ağını Yeniden Canlandırma’ya oy verdi. Binance’den etkilenen kullanıcılara mümkün olan en iyi yardımı sunmayı amaçlayan kurtarma planı üzerinde Terra ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.” ifadelerine yer verildi.

Binance’ın platformunu kullanan Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) mağdurları için ne gibi adımlar atacağı merak konusu olurken, borsanın Terra CEO’su Do Kwon’un bugün kabul edilen önerisini destekleyeceği üzerinde duruluyor.

Do Kwon’un Terra’yı Yeniden Canlandırma Önerisi Kabul Edildi

Terra CEO’su Do Kwon’un Terra Blockchain’ini yeniden başlatma ve LUNA 2.0 token’larının oluşturulması önerisine ilişkin yönetim oylaması bugün tamamlandı. Oy hakkı olan adreslerin yüzde 83,27’sinin oy kullandığı oylamada, oy kullananların yüzde yüzde 65,50’i evet oyu kullandı ve öneri oy çokluğu ile kabul edildi. Oylamaya katılanların yüzde 13,20’si öneriyi kesinlikle reddederken, yüzde 20,98’i çekimser kaldı.

Oylamanın ardından kabul edilen yeniden canlandırma önerisi ile gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte Terra ağı Terra Classic ve Terra olmak üzere iki ağa ayrılacak. Yeni ağda algoritmik stablecoin UST olmayacak ve Terra Classic ağındaki LUNA’lar LUNC olarak yeniden isimlendirilecek.

Geliştiriciler yeni ağın topluluk tarafından yönetilmesini hedeflerken çöküş öncesi elinde belirli miktarda LUNA ve UST tutan adreslere yeni ağa geçişle birlikte LUNA token’ları AirDrop ile dağıtılacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar