X


LUNA’da Son Durum: Bu 3 Altcoin’e Dikkat!

LUNA ile ilgili bazı işler kesinleşse de fiyat hakkında düşünceler hala olumsuz gibi görünüyor. Popüler 3 altcoin’de dikkat çeken seviyeler.
16:02
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin ve kripto para birimlerinde gördüğümüz fiyat sıkışmaları devam ediyor. Lider kripto para birimi hala 29.000 dolar ile 30.000 dolar aralığında işlem görmeye devam ederken altcoin’lerin de fiyatlarının belli aralıkta takılı kaldığı söylenebilir. Popüler altcoin’lerden Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Avalanche (AVAX) ve Terra’da (LUNA) son durumlara bir göz atalım.

Dogecoin ve Shiba Inu

Piyasa değeri bakımından en büyük meme token olarak karşımıza çıkan Dogecoin (DOGE) yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,082 dolardan işlem görüyor. Son zamanlarda DOGE’nin 0,093 dolar ile 0,079 dolar aralığında sıkışmış olması ise dikkatleri çekiyor.

Bu sıkışma seviyelerinin altında 0,068 dolar şu an için dip seviye olarak görülürken 13 doların tepe oluşturduğu ifade edilebilir. Analistlere göre DOGE’de 0,13 dolarlık direnç kırılmadığı sürece bir yükselişin başladığından bahsetmek oldukça zor. Buna ek olarak DOGE’de 1 doların hem teknik hem psikolojik bir direnç olduğunu da unutmamak gerekiyor.

DOGE’den sonra piyasanın en büyük ikinci meme token’ı olan Shiba da yazının kaleme alındığı sırada 0,00001160 dolardan işlem görüyor. 0,000013 dolar ile 0,00001110 dolar aralığında sıkışmış olan Shiba fiyatı için şu an için ani bir yükseliş beklenmediği görülüyor.

Analistlere göre SHIB bir süre daha konsolide şekilde ilerlemeye devam edebilir. Ayrıca şu anda 0,000009 dolar dip seviye olarak kendisine yer bulurken 0,000020 dolar da bir tepe oluşturmuş durumda.

Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA)

Piyasa değeri bakımından en büyük 14. kripto para konumunda bulunan AVAX, yazının kaleme alındığı sırada 27,9 dolar bandında işlem görüyor. Diğer kripto para birimleri ile benzer şekilde AVAX’ın da 37 dolar ile 26 dolar aralığında sıkışmış olması dikkatleri çekiyor.

Son olarak, geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan kripto para birimi olan LUNA, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,00016 dolardan işlem görüyor. Aslında LUNA fiyatında şu anda artış beklenmiyor. Çünkü hemen hemen tüm topluluk kabul edilen hardfork fikrinin yanlış olduğunu düşünüyor.

Grafikte de görüldüğü gibi büyük düşüş sonrasında LUNA yatay olarak işlem görüyor ve şu an için LUNA’nın bırakın yeni bir rekor kırmasının 1 dolar olmasının bile imkansıza yakın olduğu düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar