X

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’den “Ücretsiz Bitcoin (BTC)” Açıklaması!

Miami şehri sakinleri ücretsiz Bitcoin (BTC) alacak. İşte detaylar...
09:50
12 Kasım 2021
Miami Belediye Başkanı Francis Suarez'den "Ücretsiz Bitcoin (BTC)" Açıklaması!

Kripto para birimleri günümüzde daha fazla yaygınlaşmaya devam ederken, şehirler kendi kripto para birimlerini çıkarmaya devam ediyor. Öyle ki kendi kripto para birimini piyasaya süren Miami, şehir sakinlerine ücretsiz Bitcoin (BTC) dağıtacağını açıkladı.

Miami Sakinlerine Ücretsiz Bitcoin Dağıtılacak

Belediye Başkanı Francis Suarez’e göre dijital cüzdanı olan her Miami sakini bir Bitcoin temettü almaya hak kazanacak. Suarez, 11 Kasım’daki bir röportajda yaptığı açıklamalarda, “Amerika’da, Bitcoin getirisini doğrudan sakinlerine temettü olarak veren ilk şehir olacağız” dedi.

Citycoins, Ağustos ayında, verim üreterek belediye projelerini finanse etmeye yardımcı olan MiamiCoin kripto para birimini piyasaya sürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MiamiCoin‘i stake etmek, şehir için 21 milyon doları aşan getiri sağladı. Rezerv cüzdanı, MiamiCoin mevduatlarını şehir yetkililerinden gelen komutlara dayanarak USD’ye dönüştürür. Suarez, verim bu oranda devam ederse, şehrin vergi ihtiyaçlarını tamamen karşılayabileceklerini söyledi.

Ayrıca ek olarak, şehir sakinlerinin ücretsiz BTC‘ye hak kazanmak için herhangi bir MiamiCoin’e sahip olmaları da gerekmeyecek. Miami belediye başkanı Suarez, konu ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Sakinlerimiz için dijital cüzdanlar oluşturacağız. Ve onlara doğrudan MiamiCoin’in getirisinden Bitcoin vereceğiz.”

Nihai Amaç, Bitcoin’i Yaygınlaştırmak

Suarez bu gelişmedeki nihai amacın Bitcoin‘i giderek daha fazla insanın eline geçirmek olduğunu belirtti.

Yerel milletvekilleri söz konusu olduğunda Suarez, Bitcoin‘in en büyük savunucularından biridir. Daha geçen hafta, Suarez ve New York Belediye Başkanı Eric Adams, bir sonraki maaş çeklerini Bitcoin ile kabul edeceklerini açıkladılar. Taahhütleri, Florida Tampa Bay Belediye Başkanı Jane Castor tarafından çabucak karşılandı.

Şubat ayında Belediye Başkanı Suarez, “en ilerici kripto yasalarını” çıkararak Miami Şehri’ni büyük bir kripto para birimi merkezine dönüştürmeyi planladığını duyurdu. Uygun bir şekilde, bu yılki Bitcoin konferansı Miami’de düzenlendi ve yıllık etkinlik tarihindeki en büyük kalabalığı çekti.

Suarez’in yaptığı açıklamaların hemen ardından, Coingecko’ya göre MiamiCoin fiyatı %18 artışla 0.02369489 dolarlık günlük en yüksek seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar