X


Metaverse Coin’lerde Son Durum: Hangi Metaverse Coin Alınmalı?

Tüm kripto para piyasasında olduğu gibi metaverse coin’lerde de genel olarak bugün düşüş hamleleri gerçekleştiğini görüyoruz. 
17:42
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tüm kripto para piyasasında olduğu gibi metaverse coin’lerde de genel olarak bugün düşüş hamleleri görüyoruz. Şu an için sadece The Sandbox’ın (SAND) yeşilde ilerlediğini ise belirtmekte fayda var.

The Sandbox ve Diğer Metaverse Coin’ler

The Sandbox Elvis Presley’in NFT’lerini metaverse evrenine dahil etmesinden sonra bir yükselişe geçti. Geri çekilmeden önce SAND, 1,52 dolar bandına kadar yükselmişti. Bununla birlikte yazının yayına hazırlandığı sırada SAND 1,29 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde ise %1,5 gibi bir yükseliş hamlesi yaptığı ifade edilebilir.

SAND’in yanında diğer metaverse coin’ler bir düşüş ivmesinde. Piyasa değeri bakımından en büyük metaverse coin konumunda bulunan Apecoin (APE) 6,39 dolardan işlem görürken en büyük ikinci metaverse token olan Decentraland (MANA) 0,95 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak analistler APE için 6,5 doların direnç ve 6 doların destek olabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla bir süre daha bu iki seviye aralığında kripto para birimi işlem görmeye devam edebilir. Ayrıca MANA için de şu anda 1 dolar hem psikolojik hem teknik direnç olarak görülüyor.

Handi Metaverse Coin Alınmalı?

Aslında bu sorunun cevabı “Hangi kripto para birimi alınmalı” sorusunun cevabı ile aynı. Öncelikle yatırım yapılacak proje yakından incelenmeli. “Ekipte kimler var, daha önce söz verdikleri hamleler yapılmış mı, yol haritaları nasıl ilerliyor, uzman isimler proje hakkında neler söylemiş” bu soruların cevapları yatırım yapılacak metaverse coin’i seçmede oldukça önemli.

Bununla birlikte yatırım yapmadan önce yatırımcıların genel piyasayı takip etmeleri de oldukça önemli. Çünkü özellikle günümüzde kripto para piyasası SAND’de yaşandığı gibi özel durumlar dışında birlikte hareket etme eğiliminde ve küresel anlamda servis edilen haberlerin etkisi büyük olabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar