Meksika’da Bitcoin Rüzgarları

09:18
30 Nisan 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Meksika, Bitcoin konusunda büyük gelişmelere sahne olmaya devam ediyor. Bundan bir sene önce oldukça küçük çaplı olan Meksika Bitcoin ekosistemi, özellikle son altı ay içerisinde hızlı yol kat etti ve çok daha geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Görünen o ki, bunda en büyük pay “Fundación Satoshi Nakamoto” adlı Meksikalı Bitcoin vakfının oldu. Vakfın kurucularından olan ve aynı zamanda başkanlığını yapan Raul Nogales, aynı zamanda ödeme hizmetleri veren Pademobile firmasının da CEO’su.

Vakfın amacı, bir başka kurucu üye olan Lucia Cangas tarafından, “Meksika hükümeti ile işbirliği yaparak Bitcoin etrafında var olmakta olan belirsizlikleri ve soru işaretlerini çözmeye yardımcı olmak” olarak değerlendiriliyor.

Özellikle ABD gibi pek çok ülkeden anavatanlarına para gönderen Meksikalı göçmenler olduğu hatırlanırsa, Meksika’nın Coincove gibi hızlı büyüyen kripto para startup’larına sahip olması kimseyi şaşırtmıyor.

Buna şaşırmayan mercilerden bir tanesi de de BTCFoundation olsa gerek ki, geçtiğimiz hafta uluslararası arenada resmi olarak iş birliği yaptığı vakıflar listesine Fundación Satoshi Nakamoto’yu ekledi.

Bu sayede uluslararası olarak da Bitcoin için yaptığı olumlu işler tasdiklenen Raul Nogales önderliğindeki Fundación Satoshi Nakamoto, şüphesiz ki ilerleyen günlerde Meksika’da Bitcoin’in temsil edilmesi için çokça çalışacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar