Mart Ayında Yüzde 50 Artabilir! Bu Altcoine Dikkat!

Popüler altcoin için yüzde 50 yükseliş kapıda olabilir. Mart ayında fiyatta volatilitenin artması bekleniyor.
21:16
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok altcoin BTC’nin Ocak ayındaki toparlanmasının ardından yükseliş yönlü ciddi fırsatlar yakaladı ve bu devam ediyor. Yatırımcılar 2022 yılında yaşanan zincirleme iflasların ardından piyasalarda daha fazla yükseliş bekliyor. Özellikle Fed’in artık faiz artışlarında sona yaklaşmış olması da bu olumlu hissiyatı besliyor. Mart ayında önemli artış yaşaması beklenen altcoinlerden biri de VET Coin oldu.

VeChain (VET)

VeChain fiyatı 20 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Daha sonra, 8 Şubat tarihinde 0,027 dolarlık zirvesine ulaşana kadar yükselişini sürdürdü. Kısa bir süre sonra, VET Coin fiyatı keskin bir düşüş yaşayarak 0,22 dolar desteğine geriledi. Tüm düşüşten önce günlük RSI’da düşüş eğilimi görüldü. Bununla birlikte, gösterge hala 50’nin üzerinde ve yukarı doğru hareketin devam etmesi ihtimali her geçen gün artıyor.

Eğer VET Coin fiyatı 0,027 doların üzerine çıkarsa, 0,033 dolara yükselebilir.  Bu da önümüzdeki haftalarda fiyatta asgari %50’lik bir artış yaşanabileceği anlamına geliyor. Elbette bu süreçte Bitcoin’in 22.200 dolarlık destek seviyesini koruması önemlidir.

VET Coin Yorum

Yılın en düşük seviyesinden ölçüldüğünde VET fiyatı beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketi tamamladı. Ardından gelen düşüş, düzensiz bir düz düzeltme gibi görünüyor. Eğer durum böyleyse VET fiyatı düşüşünü tamamlamıştır ve şimdi de yukarı yönlü hareketini başlatacaktır. Uzun vadeli direnç bölgesi burada da 0,033 dolara işaret ediyor. Ancak, Şubat ayındaki 0,022 dolarlık dip seviye altında kapanış yapılırsa fiyatın 0,017 dolardaki azalan direnç çizgisinin altına sarktığını görebiliriz.

Sonuç olarak şimdilik en olası senaryo VET Coin fiyatının 0,033 dolara doğru devam etmesidir. Ancak, 0,022 doların altına düşülmesi bu yükseliş tahminini geçersiz kılacak ve 0,017 dolara doğru bir geri çekilmeye zemin hazırlayacaktır. Elbette teknik analiz yaşanan fiyat hareketlerinin tamamını önceden ön göremez. Bu süreçte yapılacak duyurular, atılacak adımlar ve özellikle Bitcoin’in performansı da belirleyici olacaktır.

Bitcoin cephesinde 25.000 dolara doğru yeni bir yükseliş dalgası için beklenti artıyor. Özellikle 21.200 dolarlık destek seviyesinin test edilmesinin Ocak ayındaki yükselişin devamı anlamına geldiği düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar