Mart Ayında Yatırımcıların Gözdesi Olabilecek 5 Altcoin Açıklandı! Listeye Çok Şaşıracaksınız!

Piyasalar için Mart ayı yaklaşmışken tahminler de birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Mart ayında bu altcoinler dikkat çekebilir.
21:33
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 4 Dakika

Metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin artan popülaritesi, halkın temel teknolojiye olan ilgisini yeniden uyandırdı ve bazıları 2023’ün üçüncü ayında göz önünde bulundurmaya değer olan AI odaklı kripto para birimlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Buna bağlı olarak, kripto trader’larının ve yatırımcılarının Mart ayında dikkat etmeyi düşünmeleri gerekenlerin listesine ulaşmak için yapay zeka ile ilgili en umut verici kripto varlıklardan bazılarını çevreleyen son performans ve gelişmeler belirli bir sıraya göre analiz edildi.

Ocean Protocol (OCEAN)

Açık kaynaklı blok zinciri tabanlı veri alışverişi sağlayıcısı Ocean Protocol (OCEAN), geliştiricilerin daha sürükleyici uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, erişilmesi zor verileri işleme ve paylaşmaya yönelik benzersiz yaklaşımı sayesinde projenin değerini artırmayı vaat ederek halkın dikkatini çekti.

Veri token’ının fiyatı son günlerde düşüş gösterse de, yılın başından bu yana ve geçtiğimiz ay, basın saatine göre 0,399 dolardan işlem görerek, önceki aya göre %20,49 ve 1 Ocak’tan bu yana %168 artış kaydettiği için OCEAN etrafındaki duyarlılık yükselmeye devam ediyor.

Covalent (CQT)

Web3 veri sağlayıcısı Covalent (CQT) geçtiğimiz günlerde, NodeReal’in altyapısından ve Covalent’in veri havuzundan yararlanan geliştiriciler için ücretli bir hizmet olan Premium Balance API’nin piyasaya sürülmesiyle blok zinciri altyapı sağlayıcısı NodeReal ile çalışmalarını genişlettiğini duyurdu.

Yıl sonundan bu yana Covalent, önceki 30 günde %34,48 değer kazanarak fiyatında %33,21’lik bir artış kaydetti ve grafiklerin de gösterdiği gibi gün içinde %12,88 artışla 0,149 dolar fiyatından işlem gördüğü için son 24 saat içinde ilerlemeye devam etti.

SingularityNET (AGIX)

Herkesin kolayca yapay zeka hizmetleri yaratmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan SingularityNET (AGIX), geçtiğimiz ay %153, yılbaşından bugüne ise %820’lik bir yükseliş kaydederek hala büyük bir potansiyele sahip olduğunu kanıtladı.

Bu arada, projenin Cardano staking portalının Mart ayında beta testinin başlatılması gibi olumlu gelişmeler AGIX’in son dönemde sürekli büyümesini sağladı; token gün içinde %4,02 ve geçen hafta %5,62 değer kazanarak şu anda 0,40 dolar fiyattan işlem görüyor.

The Graph (GRT)

Piyasa değeri 1,44 milyar dolar olan The Graph (GRT), 2022’nin son çeyreğinde ağındaki sorgu ücretlerinden elde edilen gelirin %66 oranında arttığını ortaya koyan yakın tarihli bir Messari raporunun ardından piyasanın büyük ilgisini çekerek kendi türünün en büyük lideri olmaya devam ediyor.

Blok zincirindeki verilerin indekslenmesi ve sorgulanması için yeni bir yaklaşım sunan ve geliştiricilerin GRT teşvikleriyle verilere erişim sorununu potansiyel olarak çözen token, 2023’ün başından bu yana %190 ilerleme kaydetti ve geçtiğimiz ay %80,85’lik bir artışla şu anda 0,157 dolardan işlem görüyor.

Fetch.ai (FET)

Nesnelerin otonomisi (AoT) uygulamalarından oluşan bir ağ oluşturmak için blok zinciri ve yapay zekayı birleştiren Fetch.ai (FET) platformunun token’ları, bu ayın başlarında artan bir oranda FET ticareti yaptığı görülen kripto balinalarının artan ilgisiyle karşılaştı.

Halihazırda FET’in mevcut fiyatı, 24 Şubat’ta alınan verilere göre aylık grafiğinde %75,94 ve yıl başından bu yana %410 kazanç sağlamaya devam ederken, gün içinde %5,41 ve hafta genelinde %12,17 artışla 0,43 dolar seviyesinde bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar