Litvanyalı havayolu şirketi Bitcoin kabul ediyor

13:37
29 Ağustos 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Litvanya merkezli Air Lituanica havayolu şirketi, Bitcoin kabulüne başladığını resmi twitter hesabından duyurdu. Duyuruda şirketin web sitesi airlituanica.com üzerinden alınan tüm uçak biletleri için artık Bitcoin kullanılabileceği ifade ediliyor. Firma küçük bir havayolu şirketi olarak nitelendirilse de, Air Lituanica ile tüm Avrupa boyunca, Paris, Amsterdam, Vilnius ve Prague gibi büyük şehirleri de kapsayan uçuşlar yapılabiliyor. Şirket tarafından hangi Bitcoin ödeme servis sağlayıcısının kullanılacağıyla ilgili bir açıklama gelmese de, coin-turk olarak site üzerinden yaptığımız bir bilet alma denemesinde, şirketin bitmarket.lt exchange sitesinin kur oranlarını kullandığı görülüyor.

[Güncelleme] Bitcoin ile ilk alışverişin yapıldığını twitter hesaplarından saatler önce şu şekilde duyurdular: “1st customer used Bitcoin payment on http://www.airlituanica.com . Congrats for pax from Netherlands flying AMS-VNO-AMS.”

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar