Bitcoin ve Bağış

08:00
1 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Belkide Bitcoin ile yapılabilecek en güzel şeylerden biri diğer insanlara kolayca yardım edebilmektir. Newsbtc haberine göre, Meso Foundation olarak da bilinen kanser araştırma merkezi Mesothelioma Applied Research Foundation, hafta içerisinde kanser araştırmalarına fon sağlamak için Bitcoin kullanarak bağış toplamaya başladığını duyurdu. Gün geçtikçe daha fazla işletmenin ödeme şekli olarak Bitcoin kabul ettiğini belirten (Meso Foundation CEO) Melinda Kotzian, kar amacı gütmeyen bir kurum olarak, böyle bir kararı almalarının kendileri için de önemli olduğunu vurguluyor. Bağış toplama süreci için Bitpay ile birlikte çalışan kurum hesabına curemeso.org adresi üzerinden bağış yapılabilecek.

Bitcoin’in; ödeme sistemi, para birimi veya yatırım aracı olarak kullanılmasının yanı sıra, bağış toplama aracı olarak da kullanılması onun çok yönlü kullanılabilirliğinin bir göstergesidir. Geleneksel bağış toplama yöntemleriyle sağlanamayacak açıklık ve şeffaflık kripto paralar ile çok rahatlıkla sağlanabilmektedir.  Toplanan miktarların herkes tarafından görülebilmesi suistimalleri önleyebilir ve bağış yapan kişinin aklında soru işareti bırakmaz. Tüm bağış sistemlerinin yakın gelecekte Bitcoin ile köklü bir değişime gidebileceği göz ardı edilmemelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar