reklamı kapat

Litecoin’in Hashrate’i Rekor Kırdı – Fiyat da Yükselecek Mi?

Litecoin (LTC) geçtiğimiz 4 Nisan tarihinde 359 TH/s'lik hashrate'e ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı.
11:00
14 Nisan 2019

Toplam piyasa hacmine göre en büyük altıncı kripto para birimi konumunda olan ve son iki haftadır oldukça dalgalı bir grafik çizen Litecoin (LTC), görünüşe göre Nisan ayının ilk haftasında yeni bir rekora imza attı.

Litecoin’in Fiyatı Arttıkça, Ağa Katılanlar da Artıyor

 Litecoin ağındaki hashrate, 4 Nisan tarihinde 359.44 TH/s‘ye ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini elde etmiş oldu. 2018 yılının Mayıs ayında Bitcoin‘in (BTC) altınının gümüşü olarak görülen kripto para birimi 342.888 TH/s seviyesine çıksa da, Nisan ayında başlayan yükseliş yeni bir rekoru da beraberinde getirdi. Litecoin Foundation tarafından yapılan açıklamada, LTC fiyatının artmasının, ağa katılmak ve madencilik yapmak isteyen kişilerin de sayısını arttırdığı ve bu sebeple hashrate’in rekor kırdığı belirtilmekte.

Yukarıdaki ağdaki hashrate grafiğine göre, ağın madencilik gücü 2017 yılının Ocak ayı sonrası yükselişe geçmiş ve 2018 yılında ilk zirvesine ulaşmış. Ancak daha sonra kripto para piyasasının genel olarak düşüşe geçmesi ile paralel bir şekilde düşüşe geçen hashrate, 150 TH/s seviyesine kadar gerilemiş. 2017 yılı zirvesinde 140 dolara kadar çıkan LTC birim fiyatı, ayı piyasası süresince oldukça korkutan 30 dolar seviyesine kadar geriledi.

2 Nisan tarihinde Bitcoin’in ani yükselişi ile bütün kripto para piyasası yükselişe geçmişti ki LTC de bunlardan birisi konumundaydı. 30 dolar seviyelerine kadar gerileyen Litecoin geçtiğimiz hafta içerisinde 96 doları görmüş olmasına rağmen, yaşanan hafif bir düzeltmenin etkisiyle  basın saatine göre 77.39 dolardan el değiştirmekte. Hashrate’în yükselmesi ne kadar olumlu gözükse de, piyasanın mevcut durumu olası bir fiyat tahmini yapmayı pek mümkün kılmıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.