X


Likit Olmayan Bitcoin (BTC) Arzında Rekor Kırıldı!

Elde edilen son bilgilere göre likit olmayan Bitcoin (BTC) arzında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. 
19:15
3 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler analiz şirketi Glassnode tarafından paylaşılan veriler, amiral gemisi kripto para biriminin likit olmayan arzının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve yatırımcıların BTC’lerini birden fazla merkezi kripto borsasından alıp soğuk cüzdanlara taşıdığını gösteriyor.

Buna ek olarak Whale Alert’e göre, bu işlemler arasında anonim cüzdanlar arasında 15.000 Bitcoin gönderildi.

Bitcoin’in Likit Olmayan Arzı

Piyasanın popüler Twitter hesaplarından olan BTC_Archive tarafından paylaşılan Glassnode grafiğine göre, hızlı bir şekilde yükselen likit olmayan Bitcoin arzı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Başka bir tweet’te BTC_Archive, kullanıcıların birden fazla kripto borsasından BTC‘yi çektiğini gösteren bir Glassnode grafiği daha yayınladı. Grafik, Borsa Net Pozisyon Değişim endeksini gösteriyor ve çoğunlukla negatif gidiyor.

Bu durum genel olarak yatırımcıların ellerindeki Bitcoin‘leri satmadıkları şeklinde yorumlanıyor. Dolayısıyla bir satış baskısı oluşmayacağı için yükseliş sinyali olabileceği düşünülüyor.

950 Milyon Dolarlık Transfer

Başlıca kripto takipçisi Whale Alert dün bir anonim cüzdandan bir başkasına kripto para olarak gönderildiğini bildirdi. Yapılan açıklamalara göre gönderilen Bitcoin miktarı 15.100 adet. Bu yaklaşık olarak 950 milyon dolarlık bir rakama tekabül ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar