X

Lider Kripto Para Bitcoin (BTC) Psikolojik Direnç Seviyesini Aştı

BTC, an itibarıyla hareketli dakikalar yaşarken Binance borsasında 60.358 dolara kadar tırmandı.
17:01
15 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, 60.000 doları aşarak önemli bir fiyat hareketine imza attı. BTC, an itibarıyla hareketli dakikalar yaşarken Binance borsasında 60.358 dolara kadar tırmandı.

Bitcoin Tırmanıyor

Kripto para piyasasının amiral gemisi, Bitcoin ETF haberleri ile yükselişine ivme kazandırdı. ABD SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin ETF’leri hakkında olumlu söylemleri piyasaya son derece pozitif etkiler bıraktı. Lider kripto para, Uptober’dan itibaren artış trendi yakalarken 60.000 dolarlık kritik direnç seviyesine bugün itibarıyla ulaştı.

Sabahın erken saatlerinde 60.000 dolara dokunan BTC, kısa bir süre önce tekrardan bu alana yükseldi. 60.000 dolarlık barajın aşılması ile ATH seviyesi makası gittikçe daraldı. Bu seviyenin üzerindeki bir ivmenin kazanılması tüm zamanların en yüksek seviyesinin geliştirilmesine yol açacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin günlük grafikleri yükseliş eğilimini onaylarken, beklentiler artıyor. Günlük grafik verilerine göre RSI 72 ile aşırı alım bölgesinde yer alıyor. Ayrıca Momentum göstergesi net bir yükseliş ile artış trendini doğruluyor. MACD indikatörü, yukarı yönlü hareketi onaylıyor.

Uzmanların Fiyat Beklentileri

Uzmanlar lider kripto para Bitcoin’in 2022 başlangıcında veya 2021 yıl sonunda 80.000 dolar ila 100.000 dolar arasındaki fiyat bandına ulaşmasını bekliyor. Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB ekim ayı için 63.000 dolar, kasım ayı için 98.000 dolar ve aralık ayı için 135.000 dolarlık fiyat tahminini kısa süre önce paylaşmıştı.

Lider kripto para Bitcoin uzman yorumları, zincir içi göstergeleri, bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisi, balina hareketleri ve birçok faktör ile yükseliş eğilimini koruyor. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 60.039 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar