X


Libra’nın Yayınlanan İkinci Yol Haritası Katılımı Arttırabilir Mi?

Libra Core ekibi ikinci yol haritasını yayınladı. Peki bu ne anlama geliyor?
22:00
20 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medya devi Facebook‘un kripto para sektörüne oldukça hızlı bir giriş yapmasını sağlayan Libra için 2020 yılına özel ikinci yol haritası yayınlandı.

Henüz tam olarak piyasaya çıkıp çıkmayacağı bile belli olmayan Libra‘nın regülatörlerden onay alıp almayacağı da büyük bir soru işareti. Ancak Libra geliştiricileri tarafından yayınlanan bir gönderide, projenin hala geliştirildiği ve şimdiden kullanacakları teknolojik alt yapıları test etmeye başladıkları vurgulanmakta.

Libra’nın 2020 yılı için yayınlanan ikinci yol haritasının detaylarını buradaki haberimizden de okuyabilirsiniz.  Ancak söz konusu yol haritasından daha önemli olan konu, projenin gerçekten hayata geçirilip geçirilemeyeceği veya bunun gelişime katkı sağlayıp sağlamayacağı olarak belirtilebilir. Libra Association ilk başta oldukça güçlü bir kadro ile kripto para sektörüne giriş yapsa da, ödeme devi PayPal’ın projeden ayrılması kesinlikle devasa bir deprem etkisi yarattı.

İçerik Rehberi

ABD ve Libra Açmazı!

Projedeki ödeme firmalarının neredeyse hepsi Libra Association’dan ayrıldı ve Mark Zuckerberg ABD Senatosu’na bu konuda hesap vermek zorunda bile kaldı. Zuckerberg’in ”ABD onay vermezse Libra’yı piyasaya sürmeyebiliriz” ifadesinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ise henüz kesinleşmedi. Kesin olan bir şey varsa o da kesinlikle ABD’nin kripto paralar konusunda kendi ulusal dijital parasını geliştiren Çin’in gerisinde kaldığı.

Daha önce birçok ABD’li senatör bu konuyu vurguladı ve ABD’nin Libra’ya izin vermesi gerektiğinin altını çizdi. Bütün bu sebepleri bir araya getirdiğimizde, Libra geliştiricilerinin yayınladığı ikinci yol haritasının aslında regülatör onayı olmadan hiçbir anlam ifade etmediğini söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar