Kurumsalların Bu Altcoine İlgisi Yüzde 127 Arttı! Kurumsal Kripto Yatırımcı Raporu!

Özet

  • Kripto varlık yatırım ürünleri, üç haftalık çıkışların ardından bu hafta toplam 29 milyon dolarlık giriş gördü.

  • Bitcoin, önceki 3 haftada toplam 144 milyon dolarlık çıkışların ardından 27 milyon dolarlık giriş görerek ana odak noktası oldu.

  • XRP Coin talebi yıl başından bu yana yüzde 127 arttı.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
18:40
14 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı çivilendiği seviyede sabit kalmaya devam ederken CoinShares son yatırımcı raporunu açıkladı. Her hafta Pazartesi günleri bu verileri okuyucularımız için değerlendiriyoruz ve bu hafta ilginç detaylar var. Kurumsallar yatırım fonlarında hangi altcoinlere ilgi gösteriyor? Bitcoin ne kadarlık giriş gördü? İşte detaylar

Kurumsal Kripto Yatırımcı Raporu

Kripto para yatırım ürünleri kurumsal ve nitelikli yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Geleneksel finanstaki “akıllı paranın” kriptoda nasıl pozisyon aldığını anlamak için bu haftalık raporlar sın derece önemli. Fonlar beklentilerin biraz altında kalan ve Eylül ayında faiz artırımının daha az olası olduğuna işaret eden son ABD enflasyon verileri nedeniyle bu hafta toplam 29 milyon dolar giriş gördü.

Bitcoin, önceki 3 haftada toplam 144 milyon dolarlık çıkışların ardından 27 milyon dolarlık giriş gördüğü için ana odak nokta oldu. CoinShares uzmanları bu konuda şunları söyledi;

“Kripto varlık yatırım ürünleri, üç haftalık çıkışların ardından bu hafta toplam 29 milyon dolar giriş gördü. İyileşen duyarlılığın, beklentilerin biraz altında kalan ve Eylül ayında faiz artırımının daha az olası olduğuna işaret eden son ABD enflasyon verilerinden kaynaklandığına inanıyoruz. Bölgesel olarak, faaliyetlerin çoğu 24 milyon dolarlık girişin yaşandığı Kanada’da gerçekleşti. Ancak yıllık bazda baktığımızda Kanada diğer ülkelerin gerisinde kalıyor. İsviçre, 8 milyon dolar tutarında önemli girişlerin görüldüğü diğer tek ülke oldu.”

Kurumsalların Aldığı Altcoinler

XRP kurumsallardan 500 bin dolar giriş gördü. 16 haftadır devam eden girişlerin ortasında talep yılın başından bu yana %127 arttı. Peki başka hangi altcoinler kurumsal yatırımcıların ilgisini çekti? Listenin başında Ethereum (ETH) geliyor. ETH 2,5 milyon dolarlık giriş görürken Uniswap ve Solana sırasıyla 0,7 milyon ve 0,4 milyon dolar giriş gördü.

XRP Coin için olumlu hissiyat artık netleşene dava bitiş tarihi ve SEC karşısındaki kazanımdan besleniyor. Üstelik dava bittiğinde Ripple’ın halka arzı söz konusu olacak bu durumun da uzun vadede fiyat artışına katkı sunacağına inanılıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar